Wyjątkowe momenty wymagają pięknej i wspaniałej oprawy, jaką jest biżuteria

Wyjątkowe momenty wymagają pięknej i wspaniałej oprawy, jaką jest biżuteria

21 września 2018 Off By admin
Drobiazg z biżuterii jest uznawany za podarunek elegancki i zawsze modny. Jest odpowiedni zarówno przy obdarowywaniu kobiet, które kochają ozdoby do uszu, pierścionki czy naszyjniki, jak i panów, dla których doskonałym prezentem okaże się czasomierz z elegancką bransoletą czy spinki do mankietów. Ogromną popularnością szczyci się przede wszystkim biżuteria z diamentami, która jest symbolem zamożności i dobrego smaku.

Biżuteria dostosowana do charakteru osoby obdarowanej

Szafirowy pierścionek

Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria jest doskonałym wyborem, kiedy szuka się pamiątki z okazji narodzin niemowlęcia, chrztu świętego, Pierwszej Komunii czy osiemnastki. Jednak równie wspaniale wypadnie przy zaręczynach, ślubach czy jubileuszach. Również urodziny, imieniny, a także święta, są idealną sposobnością do podarowania eleganckiego przedmiotu z cudownym kamieniem. W obecnych czasach odchodzi się już od dużych klejnotów, które mogą być niewygodne oraz niepraktyczne. Za modne uznaje się wręcz skromne elementy biżuterii, które mimo tego są piękne i kosztowne. Przed wyborem biżuterii warto dyskretnie wybadać, które projekty ceni osoba, która ma być obdarowana.

Kamień jest największą ozdobą biżuterii

Nie sam projekt stanowi ozdobę biżuterii, lecz podobnie klejnoty, jakie zostały wykorzystane przy jej produkcji. Klejnoty różnią się pomiędzy sobą zarówno kolorem, jak i sposobem szlifowania czy przejrzystością. Zielone szmaragdy z Myślenic doskonale współgrają ze złotymi elementami, a rubin wspaniale prezentuje się na tle białego złota. Na tym jednak asortyment złotniczy się nie kończy, wszak klienci mają szansę zakupić też biżuterię z diamentami oraz brylantami, lub trochę mniej znanymi klejnotami, jak ametyst czy topaz czy szafir od firmy gemeo.

Istotna okazuje się również forma wręczenia prezentu

Wspomniana biżuteria też wymaga właściwej oprawy, zatem powinno się zatroszczyć się o eleganckie opakowanie. Może być nim pudełko lub z myślą o tej chwili uszyta jedwabna sakiewka. W większości przypadków odpowiednie pudełka można kupić lub dostać w sklepie jubilerskim.