Zwariowany czas radości, bal maskowy czas zacząć.

Zwariowany czas radości, bal maskowy czas zacząć.

10 kwietnia 2019 Off By admin
Kiedy udajemy się na bal przebierańców trzeba zatroszczyć się o kostium przebierańca. Sfera własnej wyobraźni bywa nieskończona. Szczególnie jeśli idzie o tańce oraz przebieranie w przeróżnego rodzaju postacie, niektórzy bywają fachowcami. Dostępne w zasięgu ręki stroje na przyjęcie powinny wyśmienicie dopomóc w takich przemianach.

stoje karnawałowe

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Stroje karnawałowe gwarantują wyjątkowy strój podczas przyjęcia, jak również podczas przyjęć okolicznościowych z przyjaciółmi. Maski weneckie są znane we wszystkich zakątkach świata, znane są ze swojego uroku, kunsztu wykonania i oczywiście z przeszłości.

Kochają się w nich mieszkańcy Wenecji. W czasie karnawału wszyscy zakładali i chodzili w maskach. To one zacierały różnice pomiędzy mieszkańcami, pozwalały zasłonić swoją twarz. Mieszkańcy nie poznając się nawzajem, nie mogli się krytykować i wszyscy byli podobni. Jeśli przyglądniemy się weneckim maskom to spostrzeżemy, że jest ich kilka rodzajów.

Najbardziej konwencjonalna to maska nazywana bautą – zakrywa ona całą twarz. Osoba ją nosząca mogła zachować tajemniczość; sprawdź – .

Równie emocjonujące materiały znajdują się w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem kursy językowe rzeszów, który jest tutaj.

Tej maski nie trzeba było zdejmować nawet chcąc napić się czy zjeść. Popularne są również maski nazywane columbiną, które zakrywają jedynie oczy, nos i policzki. Tradycyjna maska wenecka, medico della peste z dziobem, była początkowo zakładana przez medyków.

Kostiumy karnawałowe

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Wypełniali oni ten dziób ziołami i farmaceutykami mającymi chronić ich przed chorobami, od chorych którymi się opiekowali. Z początku były białe, dopiero potem rozpoczęto je malować.

Jeżeli ciekawią Cię prezentowane w tym materiale kwestie i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tutaj (http://surfszkola.pl/windsurfing/)!

Interesującą maską była moretta, w odróżnieniu od poprzednich nie była wiązania z tyłu głowy, lecz miała coś na wzór guzika od wewnątrz, który człowiek trzymał w buzi. Nosząc taką maskę nie można było więc się komunikować. W tej chwili na rynku dostępne są różnorodne oryginalne maski weneckie.