Zwariowany czas radości, bal maskowy czas zacząć.

Zwariowany czas radości, bal maskowy czas zacząć.

9 lipca 2021 Off By admin
Kiedy udajemy się na bal przebierańców trzeba zatroszczyć się o kostium przebierańca. Sfera własnej wyobraźni bywa nieskończona. Szczególnie jeśli idzie o tańce oraz przebieranie w przeróżnego rodzaju postacie, niektórzy bywają fachowcami. Dostępne w zasięgu ręki stroje na przyjęcie powinny wyśmienicie dopomóc w takich przemianach.

stoje karnawałowe

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Stroje karnawałowe gwarantują wyjątkowy strój (link stroje świętego mikołaja) podczas przyjęcia, jak również podczas przyjęć okolicznościowych z przyjaciółmi. Maski weneckie są znane we wszystkich zakątkach świata, znane są ze swojego uroku, kunsztu wykonania i oczywiście z przeszłości.

Kochają się w nich mieszkańcy Wenecji. W czasie karnawału wszyscy zakładali i chodzili w maskach. To one zacierały różnice pomiędzy mieszkańcami, pozwalały zasłonić swoją twarz. Mieszkańcy nie poznając się nawzajem, nie mogli się krytykować i wszyscy byli podobni. Jeśli przyglądniemy się weneckim maskom to spostrzeżemy, że jest ich kilka rodzajów.

Najbardziej konwencjonalna to maska nazywana bautą – zakrywa ona całą twarz. Osoba ją nosząca mogła zachować tajemniczość; sprawdź – . Tej maski nie trzeba było zdejmować nawet chcąc napić się czy zjeść.

Odwiedź naszą kolejną witrynę. Tam znajdują się frapujące informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły (http://www.goldenbox.com.pl/galeria-pudelek-ozdobnych.html). Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli posty przypadną Ci do gustu.

Popularne są również maski nazywane columbiną, które zakrywają jedynie oczy, nos i policzki. Tradycyjna maska wenecka, medico della peste z dziobem, była początkowo zakładana przez medyków.

Kostiumy karnawałowe

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com

Wypełniali oni ten dziób ziołami i farmaceutykami mającymi chronić ich przed chorobami, od chorych którymi się opiekowali. Z początku były białe, dopiero potem rozpoczęto je malować. Interesującą maską była moretta, w odróżnieniu od poprzednich nie była wiązania z tyłu głowy, lecz miała coś na wzór guzika od wewnątrz, który człowiek trzymał w buzi. Nosząc taką maskę nie można było więc się komunikować. W tej chwili na rynku dostępne są różnorodne oryginalne maski weneckie.