Zbliża się okres składania deklaracji podatkowej, pamiętaj, by przekazać 1% podatku na dobry cel

Zbliża się okres składania deklaracji podatkowej, pamiętaj, by przekazać 1% podatku na dobry cel

18 maja 2021 Off By admin
Co roku podatnicy składają zeznanie podatkowe, w którym deklarują swe przychody za poprzedni rok i rozliczają podatek za pomocą druku PIT. Od pewnego czasu mają także prawo przekazać 1% swojego podatku na działalność organizacji pożytku publicznego. Przez to ta suma nie jest przekazywana do Urzędu Skarbowego, ale do organizacji, która wykorzysta ją w swej działalności.

Oddanie 1% podatku jest łatwe oraz nie pociąga żadnych kosztów

kalkulator i zwrot podatku

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Aby oddać organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku, nie trzeba wielkiego zachodu. W rzeczywistości wystarczy jedynie we właściwym okienku formularza wskazać numer KRS organizacji, którą chce się obdarować tą sumą. Przy pomocy numeru KRS Urząd Skarbowy może od razu znaleźć konto fundacji lub innej organizacji, która ma dostać pieniądze. Numer organizacji podatnik może wpisać osobiście albo polecić wypełnienie PIT (zobacz jaki program do rozliczenia pit) firma księgowa, która zajmuje się rozliczeniem podatku. Podatnik z tytułu ofiarowania 1% nie ponosi najmniejszych kosztów, po prostu niewielki odsetek jego podatku trafia na konto organizacji pożytku publicznego zamiast do Skarbówki –Wiele fundacji oczekuje na pomoc

Należy wziąć pod uwagę przeznaczenie 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Są to wszelkiego typu fundacje, które opiekują się chorymi dziećmi, krzywdzonymi zwierzętami, starszymi ludźmi albo zajmują się ratowaniem środowiska naturalnego.

Wiele ludzi szuka ciekawych informacji na ten temat wątek. Niezłym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (https://bsinspekcja.pl/budowa-sieci-kanalizacyjnych/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

W wielu przypadkach można 1% oddać również dla niepełnosprawnego dziecka z okolicy. W większości przypadków organizacje te borykają się z znacznymi trudami finansowymi i mogą funkcjonować tylko w oparciu o darowizny od ludzi. 1% podatku jest dla nich wielkim wsparciem.

Kiedy nie wiesz, jaką organizację pożytku publicznego wybrać

obliczenia związane z podatkami

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje tak dużo ważnych organizacji, że miewa się duży problem ze wskazaniem tej konkretnej, której odda się swój 1%. Z pełną listą podobnych organizacji można zaznajomić się w sieci internetowej, choćby wprowadzając hasło „Przekazanie 1% podatku na opp”. Uzyskane linki pomogą poznać przebieg przekazania jednego procenta, jak także z spisem organizacji, jakim ma się możliwość tę kwotę podarować. Nie można zatrzymywać tych pieniędzy dla fiskusa, szczególnie, że tak dużo osób i organizacji czeka na wsparcie szczodrych ludzi.