Profesja korepetytora w licznym mieście. Jakie są minusy?

Profesja korepetytora w licznym mieście. Jakie są minusy?

21 września 2018 Off By admin
Szkoła generalnie to miejsce, gdzie wszystkie dzieci obejmuje ten sam materiał do nauczenia się. Niejednokrotnie bywa jednak, że grupa uczniów nie nadąża z przyswajaniem prezentowanego materiału. W części przypadków wystarcza poświęcenie większej liczby godzin na rozumienie treści w domu i na przykład rozwiązywanie dodatkowych zadań w celu przećwiczenia. Czasami jednak tego rodzaju metody nie wystarczają. W tego rodzaju sytuacjach konieczna jest osoba, która dodatkowo wyjaśni określony materiał i pod okiem której uczeń będzie mógł trenować rozwiązywanie zadań i być pewnym, że wykonuje je poprawnie.

Na chwilę obecną przedmiotem, z jakim spora część młodych ludzi ma kłopoty, jest matematyka i związane z nią dziedziny jak na przykład fizyka. Nauczyciel, który tego typu dodatkowe lekcje prowadzi, powinien mieć więc odpowiedni poziom wiedzy, a co najbardziej istotne – doświadczenie w pracy z uczniami (cały wpis).

Zajęcia w domu

Ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowe lekcje z danej dziedziny mogą odbywać się w rozmaitych miejscach. Jest to uzależnione w pierwszej kolejności od chęci i możliwości nauczyciela. Często zajęcia odbywają się w domu nauczyciela, po południu lub wieczorem. Drugą często wykorzystywaną alternatywą są zajęcia w miejscu zamieszkania ucznia. W takiej sytuacji nauczyciel dojeżdża do ucznia, najczęściej jeżeli oboje mieszkają w jednej miejscowości. Zwykle możliwość taka wiązana jest z dodatkowymi kosztami. Dla ucznia jest to rozwiązanie zdecydowanie korzystniejsze. Uzupełnianie materiału z kłopotliwego przedmiotu nierzadko związane jest Ze sporym stresem, w czym może pomóc znajome otoczenie. W swoim domu młody człowiek będzie czuł się lepiej. http://www.gazeta.ie/

Koszty
Koszty, które ponosi uczeń uczestniczący w zajęciach dodatkowych są różnorodne i uzależnione od rozmaitych czynników. Przede wszystkim decyduje to, kto organizuje korepetycje. Przyjęte jest, że znacznie mniej płaci się studentowi-korepetytorowi niż osobie pracującej w zawodzie nauczyciela. Oprócz tego, jak już zostało powiedziane, koszty uzależnia się od miejsca zajęć, przy czym w przypadku dojazdu do ucznia znaczenie ma dystans. Poza tym często znaczenie posiada przedmiot, z jakiego organizowane są zajęcia, jak również rozmiar zaległości ucznia .