Metoda na dobry wybór konta w biznesie

Metoda na dobry wybór konta w biznesie

8 sierpnia 2020 Off By admin
Każde przedsiębiorstwo w obecnych czasach musi mieć konto w banku. Nie jest to wyłącznie sprawa wygody, ale też wymóg prawny. Konto takowe ustanowić może posiadacz przedsiębiorstwa lub osoba przez niego upoważniona. Konto takie może być wykorzystywane jedynie do celów firmowych. Wynika z tego iż właściciel firmy będzie miał 2 konta: osobiste – tak zwany ROR i konto firmowe.

zagraniczne banknoty

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Czynniki decydujące o wyborze konta, nieważne czy biznesowego czy indywidualnego są bardzo podobne. Przed dokonaniem wyboru musimy zapytać siebie do czego najczęściej będzie ono wykorzystywane i z jakich produktów będziemy korzystać. Jednym słowem, najlepsze konto firmowe to takie, jakie najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Z kontem bankowym jest trochę jak z gajerem, który powinien być idealnie do nas dopasowany. Także najlepsze konto firmowe musi być zrobione na miarę.

Obecnie oceń zarządzanie zespołem produkcyjnym szkolenie ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że faktycznie trzeba to zrobić!

Jak więc wyselekcjonować konto dla naszej firmy?

Nie jest to proste zadanie. Wbrew powszechnemu przekonaniu stopa procentowa rachunku nie jest najbardziej ważna. Środki na rachunku zostaną wszak dość szybko transferowane na dalsze rachunki. Poza tym są bardziej dochodowe instrumenty bankowe służące do lokowania nadwyżek (na pewno także będziemy je użytkować). Najlepsze konto firmowe powinno umożliwiać łatwy sposób dostępu do zaawansowanych narzędzi biznesowych. Ważne oczywiście będą też koszta miesięczne utrzymania konta – zobacz tu:

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj nierzadko proponowane są konta bez opłat. Ale niestety nic w życiu nie jest darmo, należności za konto zazwyczaj kryją się głębiej (dla przykładu nie opłacamy karty płatniczej jeśli suma operacji w danym miesiącu osiągnie z góry wyznaczony pułap). Bardzo ważna jest wysokość opłat za transfery do banków obcych.

Jeżeli przypuszczasz, że niniejsza porada może okazać się Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony poniżej materiał na pewno Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

Oczywiście mało który człowiek biznesu ma czas na indywidualne porównywanie ofert banków, stąd wymyślono rankingi kont bankowych.

Porównywanych jest tam wiele instytucji finansowych proponujących konta firmowe co może w dużym stopniu ułatwić wybór tegoż narzędzia pieniężnego. Podobne rankingi ogłaszane są co pół roku, co daje w najwyższym stopniu aktualną ofertę rynku kont firmowych, toteż rankingi są znakomitym narzędziem wspomagającym dokonanie słusznego wyboru.