Programiści na rynku zatrudnienia

Programiści na rynku zatrudnienia

21 października 2020 Off By admin
Przeciętna osoba, na słowo „programista”, myśli o osobie pracującej osobiście nad procesem tworzenia aplikacji komputerowej. Jak pokazuje rynek zatrudnienia swoją zróżnicowaną ofertą dedykowaną właśnie programistom – jest to skojarzenie mylne, a określenie „programista” jest dużo szersze. Tym słowem opisuje się już nie tylko osoby tworzące programy na komputer, ale także aplikacje mobilne oraz przeznaczone do działania na stronach WWW.

Pisanie na klawiaturze

Autor: Rainer Stropek
Źródło: http://www.flickr.com
Różny jest także zasięg prac nad kodem, zwłaszcza przy bardzo złożonych przedsięwzięciach, przy których programistów dzieli się na zespoły odpowiedzialne za wybrane elementy kodu, bądź funkcjonalności programu. Na terenie Polski pojawia się coraz więcej ofert pracy dla przedstawicieli tego zawodu, zatrudniający oferują także korzystne warunki pracy.

Jak znaleźć programistę?
Otwarte granice i powszechna znajomość języków obcych otwiera różne drzwi dla młodych ludzi z wykształceniem, zatrudniający pragnący zatrzymać w kraju pracowników oferują stawki na poziomie europejskim, oraz rozmaite dodatki jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

Nie czekaj – dużo szczegółów czytaj pod adresem (https://franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się pewne dylematy – chętnie na nie odpiszemy.

Potencjalny pracodawca poszukując specjalisty od programowania w ofercie powinien określić dwa główne oczekiwania – język programowania, jakim poszukiwany pracownik musi się biegle posługiwać, oraz zakres powinności. Jak się bowiem okazuje nad kodem źródłowym programu lub aplikacji pracuje się na różne sposoby. Dobrym przykładem jest stanowisko testera oprogramowania, zobacz: . Jest to bardzo odpowiedzialna praca, tester ma za zadanie sprawdzić aplikację, bądź jej część pod kątem potencjalnych niedociągnięć. Wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale i właściwego podejścia do wszystkich zadań.

Atrakcyjne oferty na rynku zatrudnienia
Polska to atrakcyjny kraj dla gigantów dziedziny IT, z tego powodu coraz więcej międzynarodowych koncernów zakłada tu swoje placówki. Dla pracodawcy często oznacza to niższy koszt przy zachowaniu wysokiej jakości pracy, z kolei dla pracowników jest to szansa na rozwój i udanie się do doliny krzemowej. Programiści na terenie Polski na tle innych zawodów mogą poszczycić się bardzo pokaźnymi płacami oraz dużą możliwością kariery czy rozwoju osobistego. Najlepsi programiści w swojej klasie mogą zarobić nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.