Czy wybierając się w Tatry bardziej opłaca się nabyć narty czy je wypożyczyć?

Czy wybierając się w Tatry bardziej opłaca się nabyć narty czy je wypożyczyć?

21 stycznia 2021 Off By admin
Okres zimy przychodzi wielkimi krokami. Niebawem spadnie śnieg, a to wiąże się ze zwiększoną aktywnością na stokach narciarskich. Wielu obywateli wybierze się do Zakopanego, dlatego że znajdzie tam zawodowe stoki narciarskie i wyciągi. W góry pojedzie zarazem wielu narciarzy, którzy rozpoczynają przygodę z białym sportem. Przed nimi pojawi się problem dokonania niełatwego wyboru: czy korzystniej jest kupować nowe narty czy lepiej jest je dzierżawić? Zarówno pierwsze jak i drugie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety. Rozważmy je więc, a wówczas będzie możliwe dokonanie najwłaściwszego wyboru.

Narty

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest łatwa, ponieważ zależy w ogromnej mierze od osobistej sytuacji danego klienta. Wiele czynników powinno się wziąć pod uwagę, gdy zamierza się wyłonić właściwe rozwiązanie. Pierwszym czynnikiem jest kwestia tego, na jak długo zamierza się pojechać w Tatry. Jeżeli ktoś myśli o przykrótkim wybraniu się, na dwa lub trzy dni, to wtedy zdecydowanie lepiej jest wypożyczyć narty (narty w Zakopanem – ). Dzięki temu oszczędzi się gotówkę. Rachunek jest tu dość prosty. Otóż za wypożyczenie nart zapłaci się do kilkudziesięciu złotych. Natomiast kupno nart używanych jest już możliwe dla dorosłych od kwoty czterystu złotych. W przypadku dzieci jest to wydatek rzędu 200 lub 300 złotych. Tak więc zakup używanych nart jest celowy, gdy zamierza się być w górach przynajmniej tydzień.

Innym rozwiązaniem tego problemu jest po prostu spróbowanie, czy jazda na nartach sprawia nam zadowolenie. Jeżeli sprawia, to następnym czynnikiem kupna bądź wynajmu nart jest to, jakim budżetem dysponujemy. Jeśli mamy dużo pieniędzy i mamy zamiar jeździć dość często w góry i na długo, to jest sensowne zakupienie nowych nart (wspaniały wyjazd na narty do Zakopanego: rusin-ski). Wtedy kupując nowe narty ma się całkowitą pewność, że nie są one zniszczone. Zakup eksploatowanych to zawsze ryzyko, ponieważ spód narty (krawędź czy ślizgi) może być uszkodzony. Chyba, że ma się zaufanego handlowca, który szczerze ujawni autentyczny stan nart. Uwzględniając powyższe czynniki można dokonać najlepszego wyboru nart, tak by służyły przez lata. Dla jednego użytkownika lepsze będzie kupno, dla innego wypożyczenie. Ofertę wypożyczalni można znaleźć w Google wpisując frazę „narty zakopane”.