Naprawienie szkody za późny lot – co powinno się o tym wiedzieć?

Dużo osób w wielu przypadkach podróżuje samolotem, bowiem naturalnie jest to niezmiernie wygodny środek transportu. Poza tym zaletą latania samolotem jest to, iż jest on o wiele krótszy aniżeli jazda samochodem albo innym środkiem lokomocji. Częstokroć samolotem można pokonać pewną odległość w godzinę, podczas kiedy jadąc na przykład wozem tą samą trasę odbędziemy przykładowo w pięć godzin.

skylegal

Jednakże negatywem latania samolotem może być to, iż często na lotniskach mogą pojawiać się opóźnienia. Opóźnienia takie z pewnością wynikają z wielu różnorodnych przyczyn, przykładowo z powodu podłej pogody. Powinno jednak zastanowić się nad tym czy wskutek opóźnienia lotu pasażerom przysługuje przykładowo jakieś odszkodowanie. Multum osób nie ma pojęcia, iż możliwe jest uzyskanie zadośćuczynienia za spóźniony lot.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej gran canaria z niemiec i przeczytaj tam kolejne fascynujące posty. Nie ociągaj się!

Jeśli jednak wpiszesz w wyszukiwarce internetowej hasło „odszkodowanie za opóźniony lot” to odszukasz informacje mówiące o tym, iż pasażerowie rzeczywiście mogą pozyskać odszkodowanie za opóźnienia. Naturalnie stopień takiego odszkodowania jest ogromnie różnorodna, zależy ona w szczególności od czasu opóźnienia lotu, i także od jego długości. Jeżeli zwłoka trwa parę minut, bądź nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje zadośćuczynienie, jeżeli jednak utrzymuje się ono przeszło 3 godziny wtedy możemy już starać się o takie naprawienie szkody. Przykładowo pasażerowie, którzy czekają na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o naprawienie szkody w wysokości 250 Euro. Za to w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przysługuje odszkodowanie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bez wątpienia posiadanie takiej wiedzy jest niesłychanie znaczące (czytaj to). W wielu przypadkach zdarza się tak, że pasażerowie czekają parę a nawet w ekstremalnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, najczęściej w mało wygodnych warunkach, z bagażami i na lotnisku, i nawet nie wiedzą, że nie tylko mogą się starać o odszkodowanie za opóźniony lot, ale wręcz odszkodowanie takie bezsprzecznie im przysługuje.