Który wózek widłowy jest najodpowiedniejszy do potrzeb naszej firmy?

Który wózek widłowy jest najodpowiedniejszy do potrzeb naszej firmy?

6 kwietnia 2019 Off By admin
Jednym z głównych sprzętów używanych w większych magazynach i halach produkcyjnych są wózki widłowe. Są one bardzo przydatne przy wszelakich pracach rozładunkowych i załadunkowych, a także przy przewozie wielu wyrobów na niewielkie odległości. Wybierając taki wózek w pierwszej kolejności trzeba podać, do czego ma być używany. Różnych modeli tych urządzeń jest sporo na rynku i dopiero precyzyjne ustalenie oczekiwań pozwoli na wybór najlepszego modelu. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak duże towary będą nim ładowane. Wózki widłowe Poznań mogą mieć duży zakres udźwigu, od pięciuset kilo do nawet kilku ton. Udźwig głównie zależy od wymiarów i budowy wózka, z tego też powodu określając zakres załadunku należy także zwrócić uwagę na jego wielkość. Może się bowiem okazać, że różne wersje wózków z tym samym udźwigiem mieć będą różny wymiar i niektóre z nich mogą być za wielkie do magazynu.

pracownik prowadzi żółty wózek widłowy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym ważnym parametrem przy zakupie wózka jest rodzaj jego zasilania. Do pracy w warunkach zewnętrznych, na różnych placach oraz halach o dobrej wentylacji (okazyjne wentylacja wrocław: http://purevent.pl/) świetnie sprawdzą się urządzenia zasilane silnikami spalinowymi. Są one tanie w eksploatacji i użytkowaniu, a ich ważną zaletą jest możliwość ciągłej pracy, z niewielką króciutką przerwą na uzupełnienie paliwa. Ich dużą wadą są spaliny, wydzielane podczas pracy, i to wyklucza ten rodzaj wózków do prac w zamkniętych pomieszczeniach. Tam dużo lepiej będą się sprawdzać wersje zasilane akumulatorem, pracują one niezwykle wydajnie i cicho, jednak co pewien czas wymagają konieczności naładowania. Proces ten może trwać niekiedy i parę godzin i należy to mieć na uwadze podczas planowania prac maszyny.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na ten temat, odwiedź patenty nas, a zapewne znajdziesz interesujące fakty.

Przy zakupie tego typu sprzętów należy również zadbać o to, co dziać się będzie jak ulegną one awarii. Sprawny serwis wózków widłowych poznań (spójrz na to) pozwoli na szybkie i sprawne naprawy popsutego urządzenia, czyli ograniczy straty wynikające z nieplanowanej awarii. Dlatego też kupując wózek widłowy koniecznie trzeba sprawdzić jak będzie wyglądać kwestia opieki serwisowej. Autor: