Jakie filmy warto oglądać z dziećmi?

Dzisiaj dzieci posiadają szeroki wybór wśród rozmaitych filmów. Warto jednak zastanowić się, które z nich mogą być naprawdę korzystne dla rozwoju naszych podopiecznych. W kinie możemy znaleźć różnorakie propozycje dla dzieciaków w różnym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci naprawdę mogą pozytywnie wpływać na młode umysły?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim więc następnym razem zaplanujemy seans wraz z dzieckiem, warto jest trochę zastanowić się, czy dany film wniesie coś pozytywnego w rozwój naszego dziecka, czy poruszy pewne emocje, będzie świetnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Rzecz jasna filmy dvd dla dzieci wybierane są pod jednak innym kontem niż w sytuacji dorosłych – pod tym linkiem filmy dvd. Tutaj przede wszystkim należy zwracać uwagę na wiek dziecka. Małe dzieci z pewnością będą wybierać kreskówki. Niezbyt skomplikowane, gdzie przeważają sceny rozrywkowe, śmieszne przygody i angażujące zdarzenia.

W przypadku nieco starszych dzieciaków, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Współcześnie coraz popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, że możemy je oglądać z całą rodziną, bowiem znajdziemy w nich treści interesujące dla osób w różnym wieku. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest zapewniona i dla dorosłych i dla dzieciaków. Rodzinne wyjścia do kina powinny być doskonałą

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

przygodą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu interesujących filmów, jakie zaciekawią zarówno dzieci, jak i ich dorosłych.

Oglądając filmy z dziećmi możemy sami wpływać na specyfikę oglądanych treści filmowych. Oprócz tego możemy stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a oprócz tego próbować nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko bowiem zawsze jest jednoznaczne. W naprawdę dobrych filmach możemy odnaleźć mnóstwo pozytywnych wzorców zachowań, które mogą stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W przypadku mniejszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem okażą się kreskówki. Nie znaczy to wcale, iż w kreskówkach nie może być pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą dostarczyć nie tylko mnóstwo radości, lecz oprócz tego sporo nauczyć dzieci.