Zadbajmy o wyższą produktywność w naszych przedsiębiorstwach!

Zadbajmy o wyższą produktywność w naszych przedsiębiorstwach!

21 listopada 2020 Off By admin
Polacy są narodem, który z pewnością ma ogromne pragnienia – chcemy wreszcie mieszkać w takim państwie, w którym będziemy mieli okazję zarabiać godne pieniądze. Z pewnością marzymy także o tym, aby polska ekonomia, ale również różnego rodzaju urzędy, przykładowo skarbówka, cechowały się dobrym poziomem. No dobrze, lecz co robić, aby sytuacja Polaków dużo szybciej mogła się poprawiać?

Obróbka metalu, blacha

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com

Należy postawić na lepszą wydajność. W żadnym razie czymś w porządku nie jest to, aby myśleć, że jeżeli polskie firmy są sporo mniej wydajne, aniżeli szczególnie niemieckie, to po prostu dościgniemy ich w rozwoju ekonomicznego. Cudów nie ma! Na szczęście mówienie, iż krajowe przedsiębiorstwa nie grzeszą wcale wydajnością jest pozbawione sensu.

Czy bez skutku chcesz znaleźć podobny wpis? Jeśli tak, to autentycznie zalecamy ten serwis (https://account-pl.eu/swiadczone-uslugi/obsluga-ksiegowa-warszawa) – to na pewno jest to, czego właśnie w tym momencie potrzebujesz.

Owszem, jest sporo do zrobienia, lecz w żadnym razie nie można zakładać najgorszego scenariusza. Bo gdyby w istocie tak było, wielkie zagraniczne firmy nie inwestowałyby w naszych miastach dziesiątek miliardów euro.

Vanel - producent sprężyn

Źródło: http://www.vanel.com

Zapewne niektórzy napiszą o tym, iż przede wszystkim inwestuje się u nas dlatego, że najzwyczajniej naszym bardzo dużym atutem, kartą przetargową, są kiepskie wypłaty i spore zwroty podatków – generalnie duże przedsiębiorstwa nie mają w Polsce beznadziejnie. Jednakże nigdy nie sądźmy, iż wyłącznie o to we wszystkim się rozchodzi.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://foliograf.pl/billboardy/) na pewno Cię zaciekawi, gdyż są tam wiele bardzo pożytecznych informacji.

Nie jest tak źle! Np. polskie sprężyny (czytaj tu) są bardzo dobre pod względem jakości, faktycznie są dosyć tanie w produkcji, a na dodatek każdego dnia polscy pracownicy mogą wyprodukować wiele sprężyn. Jednak to nadal zbyt mało – nadal musimy zwiększyć własną wydajność.

Sporo zależy w szczególności od poziomu technologicznego w firmy. Są bardzo różne firmy – niektóre są bardzo przestarzałe, w sumie lekko trącą PRL-em, ale na szczęście szczególnie w zachodniej części Polski rośnie poziom techniczny. Nie ma najmniejszego sensu zamartwiać się, że skoro nasza gospodarka będzie dużo bardziej wydajna, to tak naprawdę wzrośnie poziom bezrobocia. Od kilkuset lat ludzie boją się tego, a w końcu bardzo nowoczesna Korea Południowa czy Niemcy nie są takimi krajami, w których szaleje bezrobocie. Zatem zadbajmy o wydajność, ponieważ tak naprawdę od niej zależy w dużej mierze jakość naszego kraju.