Niezwykle przydatne akcesoria , które mogą być ratunkiem dla uprawiających jakiś sport

Coraz więcej Polaków biega, to fakt. Dlaczego wybierają bieg zamiast telewizora? Dla zdrowia, relaksu, udowodnienia sobie i innym, że poradzą sobie… Argumentów jest tyle, ilu biegaczy.

Dodatkowo to tani sport, gdyż aby biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy profesjonalne oprzyrządowania. Wystarczą dobre buty, ”oddychające” koszulki sportowe i… w drogę!

jogging

Autor: William Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnie jest kiedy koszulka daje nam uczucie swobody i lekkości, a bezszwowe wykonanie pozwala uniknąć nieprzyjemnych otarć czy podrażnień. Dobrym rozwiązaniem są też elementy odblaskowe znajdujące się zwykle przy kołnierzyku oraz kontrastowe wstawki, które poprawiają naszą widoczność.I nie zapominajmy, trening poranną porą lub wieczorem w zimniejszy dzień wymaga długiego rękawa. Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na ten temat, sprawdź szczegóły tematu.

steppery:

Źródło: Sport-shop.pl

Czasem spotykamy się z opiniami, iż jogging to jedyny sport, który tak świetnie działałby mentalnie. Amatorzy tego sportu mawiają, że jeśli biegniesz wolno 21 kilometrów i w tym czasie nie udało ci się rozwiązać problemu, to jest on nierozwiązywalny.
Bieganie to przede wszystkim dbałość o zdrowie. Nie dość, że czyni nas bardziej wydolnymi i zadowolonymi z życia, to jeszcze na dodatek zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób. Kiedy nie jesteśmy gotowi na przygodę z joggingiem, możemy zdecydować się na Nord Walking. Dobrze jest jednak wcześniej zaopatrzyć się w kijki i odpowiednie buty. Mile widziany jest również krokomierz (więcej informacji na tej stronie: ), który wyposażony w funkcję mierzenia kroków w czasie przebytej trasy, ilość spalanych kalorii, oraz pomiar trasy jaką pokonaliśmy, uatrakcyjni nasze działania.

Fundamentalna zasada NW? Zdrowie samo nie przyjdzie – należy je sobie wychodzić, dlatego zbierzmy w sobie cały zapał i siły witalne by pójść przed siebie.Gdy pogoda uniemożliwia nam spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu, a nas rozpiera ogrom energii, możemy zdecydować się na kupno steppera. To dobre posunięcie jeśli chcemy zrzucić parę kilogramów, a jednocześnie usprawnić wydolność organizmu. Steppery umożliwiają nam ćwiczyć wszędzie, co ważne – potrzebują niedużo miejsca (np. w szafie).Jak wiemy każda forma ruchu przynosi dobre efekty. Zdecydujmy się na taką, która zapewni nam największą frajdę.