Sprawdź że warto importować produkty z Chin

Sprawdź że warto importować produkty z Chin

23 stycznia 2019 Off By admin
Respektujemy Chiny, bo to błyskawicznie rosnąca ekonomia, która za pewien czas będzie tak naprawdę na pierwszym miejscu. Wiadomo: ludzie zamieszkujący Chiny są zasadniczo ciągle dosyć niebogatym społeczeństwem, lecz zapamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno temu Chińczycy głodowali, a więc progres jest godny naszego respektu. Ciężko w takim razie nie docenić Chińczyków, zwłaszcza, iż ostatnimi czasy zauważyć można, że chińskie towary nie są wcale słabe. Np. marka Lenovo dobrze obrazuje sukces Chińczyków.

kartony z papierami

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

I w tym momencie trzeba postawić proste zapytanie: niby jak jakoś, chociażby odrobinę, dorobić się na rozwoju tego dużego kraju? Istnieją całkiem interesujące rozwiązania. Nawet zwykły student jest w stanie zarabiać na Państwie Środka!

W końcu niemalże każdy człowiek mógłby importować towary z chin – należy posiadać odpowiednie pieniądze, a do tego zaufanego dostawcę. Jeżeli dopiero co zaczynamy sprowadzać towary z Państwa Środka mamy prawo nie mieć pojęcia, którzy Chińczycy są w porządku, a którzy po prostu trochę psują polepszający się wizerunek Chińczyków na arenie międzynarodowej.

Taka problematyka jest dla pewnych osób dosyć dyskusyjna. Jeśli chcesz poznać inne zdania na omawiane tu zagadnienie, to zobacz więcej na ten temat (https://ekurtyny.pl/pol_m_Oswetlenie-LED-176.html)!

Na szczęście na azjatyckich serwisach zakupowych idzie bez większego kłopotu szczegółowo sprawdzić sprzedawcę, no to akurat nic wielce problematycznego. Cieszy, że azjatyckie produkty są coraz porządniejsze, choć inna kwestia jest taka, iż w istocie Chiny są coraz droższe, to nieubłagane.

Regały paletowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże nadal taka zwykła chińska hurtownia internetowa, a naprawdę dużo ich prowadzi działalność, gwarantuje świetne telefony, ubrania albo drobne AGD w coraz porządniejszej jakości, ale za takie pieniądze o których w choćby Polsce moglibyśmy tylko zamarzyć. Co prawda szybki wzrost importu z Chin w negatywny sposób działa na naszą gospodarkę, bo nasza produkcja jest mniej konkurencyjna pod względem kosztów, ale jakby nie patrzeć ciężko nie dostrzec, że w taki sposób działa wolny rynek. Inna kwestia to oczywiście to, iż na wszelkie towary z Azji jest naliczane cło oraz pozostałe podatki. Zatem zysk będzie mniejszy.