Funkcja zarządcy nieruchomościami – na czym polega i jakie powinności obejmuje?

Funkcja zarządcy nieruchomościami – na czym polega i jakie powinności obejmuje?

21 września 2018 Off By admin
Zarządzanie nieruchomościami stanowi zawód, który zakłada wiele różnego rodzaju zadań i niesie ze sobą dużą odpowiedzialność za cały obiekt i wygodę życia korzystających z niego ludzi. Aktualny rynek pracy potrzebuje pracowników tego rodzaju.

Jeśli poszukujesz pracy jako zarządca nieruchomości Wrocław jest miastem, w którym względnie łatwo jest znaleźć ogłoszenia poszukujące właśnie takich osób (zarządca nieruchomości wrocław). Ale na czym w zasadzie polega zawód zarządcy?

budynki, budowle

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązki zarządcy obejmują dbanie o aktualne sprawy posesji – kierowanie jej administracją, pilnowanie jej sprawności technicznej, przeprowadzanie prac renowacyjnych czy obrót jej finansami i kwestiami prawnymi budynku. Ze względu na wysoką odpowiedzialność, która ciąży na zarządcy, powinien on mieć wykupione ubezpieczenie od cywilnej odpowiedzialności, które stanowi dla niego niezbędną ochronę przed czyhającymi pułapkami prawnymi i nie tylko.

Wszystkie istotne decyzje zarządcy muszą być podejmowane w porozumieniu z właścicielem posesji – to on posiada decydujący głos we wszystkich kwestiach, zarządca ma wyłącznie odciążyć go w sprawowaniu codziennych obowiązków. Jeżeli chodzi o zarobki jako zarządca nieruchomości Wrocław proponuje stawki, które z pewnością zadowolą tego typu specjalistów. Biorąc dodatkowo pod uwagę okoliczność, że w dziedzinie zarządzanie nieruchomościami Wrocław dysponuje sporą ilością wolnych stanowisk pracy, jest to miasto doskonałe do poszukiwania pracy w tym zawodzie- zarządzanie nieruchomościami.

mieszkania

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również wspomnieć o fakcie, że jeśli chodzi o miejsca, w których konieczne jest zarządzanie nieruchomościami Wrocław ma ich niezwykle dużo. Są to najróżniejsze pomieszczenia biurowe, powierzchnie magazynowe, lokale handlowe i usługowe, które zwykle nie są wizytowane przez właścicieli. W tym przypadku obowiązki zarządcy to w szczególności sprawy finansowe – zajmuje się on szukaniem najemców i pilnowaniem należności za wynajem.

Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że kiedyś praca zarządcy nieruchomości należała do grupy tzw. zawodów licencjonowanych, czyli wymagała spełnienia określonych, dość rygorystycznych warunków i otrzymania zawodowej licencji. Aktualnie jednak obowiązek ten nie jest wymagany i zarządcą może zostać prawie każdy, kto posiada predyspozycje wystarczające dla właściciela budynku (Prime Project).