Zwrot podatku od irlandzkiego pracodawcy

Zwrot podatku od irlandzkiego pracodawcy

29 czerwca 2021 Off By admin
Kiedy pracujemy za granicą naszego państwa to, również należy nam się zwrot podatku. Nie zapominajmy o tym. Musimy pamiętać, że można się rozliczyć w kraju, w którym pracowaliśmy – czyli będąc tam lub w swojej ojczyźnie.

Moneta euro

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko tak naprawdę jest zależne od prawa kraju, gdzie przyszło nam pracować. Jeżeli chodzi o zwrot podatku z Irlandii (zwrot podatku z zagranicy na to sytuacja jest następująca można otrzymać podatek nawet do czterech lat w tył i co istotne rozliczenie z urzędem w tamtym kraju nie spowoduje kłopotów przy rozliczaniu z naszą Skarbówką w kolejnych latach. Wszelkie informacje związane z kwotą, jaką możemy otrzymać są zawarte w dokumencie, który dostajemy na koniec naszej pracy od irlandzkiego szefa. Wiadomo, że, jeżeli chodzi o dokładne informacje to musimy spojrzeć indywidualnie na sytuację każdej osoby. Tak jak w naszym państwie przy rozliczaniu się z podatku, tak też w Irlandii wszystko jest zależne od tego ile konkretna osoba ma nadpłaconych składek, ile czasu pracowała i jakie były warunki tego zatrudnienia. Jednak, jeśli wydaje nam się, że takie upominanie się o zwrot podatku w innym kraju totalnie nas przerośnie, to powinniśmy skorzystać z oferty firm, które odzyskają za nas nasze pieniądze. Wiadomo, że będzie trzeba zapłacić taką usługę. Jednak, jeśli okaże się, że pieniądze są duże, to można sobie pozwolić na tego typu wsparcie.

Odzyskiwanie pieniędzy od niemieckiego państwa

Kilka monet

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie, gdy zależy nam na odzyskaniu zwrotu podatku spoza granic naszego kraju trzeba mieć konkretne dokumenty, które upoważniają nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec (więcej dowiesz się gdy chodzi o zwrot podatku z ziem niemieckich klikając na link). Wiadomo, że istotne jest, to czy pracowaliśmy legalnie. Jeżeli nie mieliśmy żadnych umów to na pewno nie dostaniemy żadnych pieniędzy.

Dlatego jeśli praca była legalna to możemy dostać zwrot podatku nawet o pięć lat w tył. Także nie musimy się denerwować, że w związku z naszymi zawirowaniami życiowymi, pieniądze będą nie do odzyskania po kilku miesiącach. Oczywiście nie każdy znajdzie czas, żeby się tym zająć. Dlatego powstały firmy, które oferują odzyskanie podatków ludziom, którzy już powrócili do Polski i nie mają powodów by wracać do naszych zachodnich sąsiadów. Dobrze zainwestować w takie usługi, jeśli chcemy odzyskać należne nam pieniądze, a sami nie jesteśmy w stanie się za to rzetelnie wziąć.