Z jakiego powodu powinno się zmieniać opony?

Wielu kierowców zastanawia się, czy warto przebierać opony samochodowe. Bardzo dużo argumentów występuje za tym, aby nie mieć wątpliwości i używać ogumienia pasującego do pory roku. Dlaczego należy przygotować swój samochód na zmieniające się warunki pogodowe?
Przede wszystkim letnie i zimowe opony są zrobione z odmiennych materiałów, a ich bieżniki znacznie różnią się formą. Opona zimowa posiada bardzo dużo nacięć i przecięć (tzw. lamelek), co pomaga w zapewnieniu najwyższych osiągów.

części samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Poza tym takie wykonanie sprawia, że guma użyta do wytworzenia jest bardziej elastyczna, niż ma to miejsce w przypadku opon letnich – w związku z czym mocniej trzyma się drogi. Nacięcia w bieżnikach sprawiają również, że opony zimowe wbijają się w śnieg i lód, a jednocześnie szybko oczyszczają się ze śniegu. W jakim czasie należy zmienić opony letnie na zimowe? W wielu opracowaniach można znaleźć wypowiedź, że temperatura graniczna to 7°C. Kiedy jest zimniej opona zimowa nie będzie twardnieć, ponieważ posiada większą ilość krzemionki. Dzięki temu jej przyczepność do szosy będzie bardzo dobra. Opona jest również specjalnie dostosowana do szybszego usuwania wody. Zobacz propozycję: (Tutaj) Pozwala również na skrócenie czasu hamowania. Opony zimowe poradzą sobie bardzo dobrze na śliskiej drodze, ponieważ letnie nie trzymają się tak dobrze podłoża. Należy jednak wiedzieć, że zimowe opony trzeba dotrzeć, ponieważ podczas produkcji jest na nie nakładany specjalny smar, który ułatwia ten proces, jednak wpływa niekorzystnie na gumę, dlatego też aby opony miały pełne osiągi należy przejechać minimum 300 kilometrów. W omawianym rodzaju opon bardzo ważna jest również grubość bieżnika.

przygotuj samochód do zimy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Im bardziej jest on zużyty, tym gorzej radzi sobie na drodze. Tym samym używane opony nigdy nie są najlepszym rozwiązaniem. Starty bieżnik źle odprowadza wodę i nie ma dobrej przyczepności do podłoża.

Niezbędny jest Ci link do źródła (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/lancuchy), który będzie posiadał masę rzetelnych wiadomości? Zapraszamy więc do naszej kolejnej witryny.

Zimowe opony przynoszą wiele pożytku, dlaczego więc nie korzystać z nich przez cały rok? Kiedy temperatura zwiększa się ich możliwości zmniejszają się. Hamowanie jest gorsze, a jego droga jest wydłużona. To letnia opona zawsze najlepiej poradzi sobie na mokrym asfalcie. Zimowa opona w lecie zużywa się szybciej i traci swoje pozytywne właściwości.
Na rynku dostępne są także opony całoroczne, jednak nie są one dobrym rozwiązaniem dla kierowców. Nie zapewniają wysokich osiągów, poza tym nie posiadają tak pozytywnych właściwości, jak opona zimowa w trakcie zimowych miesięcy oraz opona letnia podczas lata. Opony całoroczne gorzej poradzą sobie z hamowaniem na wilgotnej czy śliskiej nawierzchni. Najlepszym rozwiązaniem staje się więc wymiana. Należy przy niej pamiętać, aby w jej trakcie nie pominąć żadnej z opon. Tylko całkowite przebranie zapewni maksimum osiągów. Dzięki współpracy: