Czy luxusowe hotele to upragnione miejsca pracy?

Turystyka i hotelarstwo to nadal prężnie popularna się branża. Na rozwój turystyki na świecie składa się wiele elementów. Po pierwsze bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej mobilny styl życia. Każdy, kto dysponuje określonymi funduszami z chęcią wyjdą je na wczasy, najlepiej za granicę. Faktem jest, że kryzys mocno dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.

Żeby zrobić pewną karierę w hotelarstwie należy się ciągle zdobywać nowe kompetencje ,a także być na bieżąco z najnowszymi trendami w branży. Po pierwsze jeśli planujemy pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych. Standardowy język do opanowania to naturalnie angielski, jednakże tak samo pożądany jest niemiecki. Oprócz tego ważne są kompetencje menadżerskie. Jednakże także tutaj musimy się przejść przez wszystkie szczeble kariery i szczegółowo poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet najlepsze studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, stąd też warto zapoznać z szczegółową ofertą szkół jak , zanim podejmiemy decyzję, do której mamy zamiar uczęszczać. W tej sytuacji bardzo wiele zależy od doświadczenia nauczycieli, którzy muszą do przekazywania

Małżeństwo siedzące na sofie

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

przede wszystkim wiedzy praktycznej. Niestety nierzadko zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest oderwany od realiów. Wówczas studenci, którzy odbywają praktyki są zmuszeni zderzyć się z rzeczywistością i prędko odkrywają, że brak im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji bądź też jak rozliczyć imprezę firmową. Często nauczyciele nie potrafią obsługiwać najnowszych programów, jak również nie znają obowiązujących procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest pochlebny, dlatego zanim wybierzemy się na jedną z nich, warto wcześniej zebrać możliwie jak najwięcej danych o danej szkole. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, także należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Często wybierany kierunek turystyka i rekreacja powinien solidnie przygotowywać swoich studentów do pracy w dużych hotelach, jak również w branżach turystycznych, na przykład ośrodkach SPA, kompleksowych centrach biznesowych czy biurach podróży. W trakcie praktyk studenci zdobywają cenne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Oprócz tego poznają zasady funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie krajoznawstwa, a także reklamy.