Druk tak naprawdę nie zginął i nie zapowiada się, aby było tak w najbliższej przyszłości

Druk tak naprawdę nie zginął i nie zapowiada się, aby było tak w najbliższej przyszłości

17 grudnia 2019 Off By admin
Jak właściwie wygląda historia druku? Jak udowadniają znawcy, historia druku jest dość krótka. Dlaczego? Otóż, polega ona na nanoszeniu obrazu metodą odbicia – jak powiedzieliśmy na początku – formy drukowej na podłoże drukowe przy pomocy farby drukowej, natomiast w historii ludzkości dość długo nie było dostępu do takiego tworzywa, jakie byłoby odpowiednie, by idealnie przyjmować szybkoschnącą farbę.

druk

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jesteśmy w stanie przeczytać w historycznych źródłach, pierwszym takiego rodzaju podłożem był papier wynaleziony w Chinach (prawdopodobnie, w okolicach roku 105). To dzięki niemu druk był w stanie rozwinąć się w estampaż (technika masowego robienia odbitek z napisów wyrytych w kamieniu).

Masz wielki problem z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno szybko może pomóc Ci ta strona ręczniki z haftem na zamówienie.

Prawdopodobnie też pierwszym przedmiotem, który zasługuje na miano wyrobu poligraficznego była odbitka drzeworytnicza z Chin. To dopiero od tego momentu możemy mówić o poligrafii, jako o wydajnym powielaniu treści, graficznych, jak i tekstowych.

W dzisiejszych czasach bardzo znane są druki akcydensowe – sprawdź Drukarnię Kid.

W opisywanym tekście są bez wątpliwości warte uwagi tematy, ale wejdź również tutaj – ta unikalna strona internetowa przedstawia analogiczną problematykę.

Dzisiaj, gdy chcemy po prostu coś wydrukować, małą czy wielką rzecz, szukamy drukarni w… Internecie. A to kolejny paradoks, gdyż wielu wieszczy, iż to koniec druku, że teraz już nastała era cyfrowa. Zobaczymy, czy tak będzie, ale patrząc na to, co jest obecnie, warto przyznać, że druk nie ma się czego obawiać.

Według definicji jest to wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na papier, na przykład, czyli na drukowe podłoże. Potocznie drukiem możemy też określić każdą kopię, czyli, odbitkę drukową. No tak, trochę ten język specjalistyczny jest udziwniony, ale co najważniejsze, druk powstaje wtedy, kiedy da się go przenieść z formy drukowanej właśnie na papier. Poszczególne kopie też są nazywane drukiem. Drukiem można również nazwać

druk

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

różne sposoby powielana tekstu i grafiki, i to na płaszczyźnie tradycyjnej (maszyny drukarskie), jak i sposobem nowoczesnym (metody komputerowe – drukarki, plotery). Wielu jednakowoż się upiera przy tym, że taki nowoczesny druk to tak naprawdę wydruk.

Czasy jednakże się zmieniają, nie można ich zatrzymać, więc od kiedy wprowadzono do drukarń druk cyfrowy i techniki komputerowe, coraz częściej przez druk możemy rozumieć również wydruk przeznaczony na skalę przemysłową. Cieszyć musi nas to, że mamy tak prosty dostęp do drukowania przeróżnych rzeczy. Może druk jest już dla nas czymś normalnym i nie ma w tym nic dziwnego, co więcej odchodzi on do lamusa, gdyż nastała epoka cyfrowa. Pomimo to, taka jest prawda, że druk nigdy nie zaginie, ale możliwe, że jego zastosowanie będzie mniejsze lub w innym wymiarze. Na przykład pewne obszary bardziej się rozwiną, pozostałe zaś przeciwnie. Mogą być niepotrzebne.