Tym ludziom można zaufać

Na pływalniach zawsze przebywają ludzie którzy mają różnorakie umiejętności pływackie. Są tacy, którzy pływają bez kłopotu, tacy którzy właśnie się uczą, jak oraz też tacy, którzy uczyć nie mają się ochoty, ale chcą odpocząć w jaccuzi, lub skorzystać ze specjalnych biczów wodnych. Przez to właśnie tak istotne jest to, aby nad bezpieczeństwem tych wszystkich osób czuwały odpowiednio przeszkolone osoby, które zaznaczą, jak w razie czego zachować się w chwili kryzysu, oraz również jak zachować zimną krew, nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach.

Najpierw muszą zaliczyć odpowiedni kurs

ratownik

Autor: Simone Liberanome
Źródło: http://www.flickr.com
Tak rzeczywiście ratownikiem na pływalni może zostać każdy, kto potrafi pływać, posiada świetną kondycję i równocześnie przejdzie bardzo wymagające kursy. To szkolenie jest o tyle istotne, iż właśnie na nim nie jedynie ratownik WOPR (por. ulepsza własne umiejętności pływackie, dowiaduje się, w jaki sposób dopłynąć do poszkodowanego oraz go holować, tak żeby nie miał on szans go pociągnąć ze sobą na dno, ale również uczy się, w jaki sposób utrzymywać zimną krew nawet wtenczas, gdy wszystko prezentuje się rzeczywiście strasznie. Takie szkolenie jest powtarzane co jakiś czas, tak by wiedza o zachowaniu w sytuacjach, które rzadziej się zdarzają, cały czas była odświeżana, żeby była ona powiększana o kolejne informacje od których może przecież zależeć ludzkie życie.

Latem na plażach

Zimą tacy ratownicy przebywają głównie nad basenami i pilnują bezpieczeństwa osób, które lubią się odpowiednio bawić w wodzie, bez względu na porę roku. Latem są oni rozdzieleni nie tylko między baseny, ale również i między różnego rodzaju plaże na których kochają się bawić ludzie, przyciągnięci wspaniałą pogodą. To wszystko spowoduje, iż ratownik ten jest osobą potrzebną przez calutki rok, a co się z tym wiąże, cały czas musi on być w wspaniałej formie oraz kondycji, tak by wszyscy posiadali gwarancję, iż w razie konieczności w niesamowicie krótkim czasie pojawi się obok potrzebującego oraz wyciągnie go z wody.
basen

Autor: OKNOPLAST-Kraków
Źródło: OKNOPLAST-Kraków

Doceńmy ich starania

Jeżeli dzieci biegają nad basenem, lub próbują się dla zabawy podtapiać, to ratownik zawsze zareaguje, troszcząc się o ich bezpieczeństwo, jak i także o bezpieczeństwo kolejnych osób, które wykorzystują z dobrodziejstwa wody. Wówczas się stresujemy, że przerwał nam wspaniałą zabawę, a przecież jemu chodzi tylko o nasze bezpieczeństwo. Nie jest prosto przez kilka godzin uważnie obserwować tłumy ludzi, jakie przebywają w wodzie, dlatego musimy docenić jego starania, w trosce o nasze bezpieczeństwo oraz o to, abyśmy spokojnie mogli wrócić do domu.