Wszystko co potrzebowałbyś wiedzieć na temat pracy w Call Center – wady, zalety, wypłata, sposób pracy

Ofert pracy w Call Center jest dziś bardzo wiele, każdego roku tysiące postaci zatrudnia się w tej branży, która rozwija się nadzwyczaj aktywnie. Nim jednak wyślesz swoje CV, na pewno musisz poznać najważniejsze aspekty pracy w Call Center.

W biurach Call Center korzysta się ze specjalnego oprogramowania oraz systemów Call Center, które mają ułatwiać pracę konsultantom. Systemy call center posiadają wiele przydatnych funkcji, które pozwalają na utrzymanie stosownych stosunków z Klientami. Dzięki systemom Call Center wolno efektywnie utrzymać Klientów w firmie, a także aktywnie uzyskać nowiutkich. Systemy call center pozwalają lepiej trafiać do przypuszczalnej grupy odbiorców, jaką mogą zainteresować proponowane przez nas usługi czy towary.

call center

Autor: Mighty Travels
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto systemy call center pozwalają monitorować i nadzorować pracę konsultantów, przeprowadzać rozliczne akcje marketingowe, zwiększać sprzedaż i wpływać na lepszą efektywność pracy – wejdź na . Systemy call center są wykorzystywane nie wyłącznie w telemarketingu, ale też w wielu innych branżach, jakie opierają się na kontaktach z Konsumentami, przykładowo w bankowości, finansach, ubezpieczeniach bądź windykacji.

Istnieje mnogość stereotypów dotyczących roboty w Call Center, mówiących na przykład o tym, iż praca w Call Center jest bezbarwna, słabo płatna oraz nużąca. Chociaż konsultanci mają wiele obowiązków. Nie tylko zajmują się sprzedażą, lecz także doradztwem Klienta, realizowaniem ankiet, analizowaniem baz danych, reklamacjami itp. Praca ta nie jest więc bezbarwna, co więcej daje wiele możliwości rozwoju oraz awansowania na wyższe stanowisko. Call Center częstokroć są wzbogacone o Contact Center. Jest to rozwinięcie zwyczajnego modelu Call Center, dzięki czemu prócz telefonicznego kontaktu z Konsumentami, możemy porozumiewać się z nimi też za pośrednictwem e -maila, sms’ów czy live chat’u. To powoduje, że robota w Call Center jest jeszcze ciekawsza oraz sporo bardziej funkcjonalna.