W przypadku, gdy szukasz dobrego planu na drogę kariery, powiąż się z sektorem ubezpieczeń

Sfera ubezpieczeniowa stała się w naszym kraju niesamowicie popularna. Powiązane jest to z tym, że ciągle przytrafiają się różne sytuacje życiowe i Polacy chętniej wykupują różnorodne ubezpieczenia i polisy, by zabezpieczyć siebie, jak również swych najbliższych finansowo. Tak znaczna renoma usług ubezpieczeniowych powoduje, że ta ścieżka kariery może okazać się bardzo dobrym wyborem.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Zostań agentem ubezpieczeniowym oraz zarabiaj

Profesja agenta ubezpieczeniowego cieszy się dużym uznaniem pośród osób, które pragną pracować na swój rachunek i zyskać wysokie prowizje. Przedstawiciel ubezpieczeniowy trudni się wyłącznie obsługą kontrahentów, jak też może wypełniać te obowiązki już po godzinach pracy w odmiennym miejscu. By stać się takim agentem powinno się wybrać się na odpowiednie szkolenie, a następnie zaliczyć wymagany egzamin. Dopiero po pomyślnym zaliczeniu egzaminu, zostaje się wpisanym do rejestru zakładu ubezpieczeniowego. Wspomniany agent powinien uruchomić swoją działalność gospodarczą – FMG International S.A..

Czym trudni się agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy staje się przedstawicielem jednostki ubezpieczeniowej i trudni się głównie sprzedawaniem polis i odmiennych usług związanych z ubezpieczeniami. Umawia się z odbiorcami i pozyskuje ich dla swego towarzystwa. Agenci ubezpieczeniowi trudnią się całkowitą obsługą klientów, przygotowywaniem dokumentów, udzielaniem istotnych informacji, jak również wsparciem przy realizacji należnych świadczeń.

umowa ubezpieczeniowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Przekonaj się, jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym

Każdy agent ubezpieczeniowy może być też multiagentem, co wiąże się z tym, że nie sprzedaje już usług jednej firmy, lecz reprezentuje różne przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe. Warunkiem zostania multiagentem ubezpieczeniowym tak samo, jak we wcześniejszym wypadku staje się zaliczenie niezbędnego szkolenia i egzaminu kończącego, jak także uruchomienie działalności gospodarczej. Kolejnym wymogiem odnośnie osób, które planują prowadzić multiagencję okazuje się konieczność posiadania ubezpieczenia OC – całkiem pomocna strona, warto zajrzeć. Wymóg ten powodowany bywa tym, że to sam agent, a nie zakład ubezpieczeń, odpowiedzialny jest za szkody powstałe w wyniku działalności agencyjnej. Żeby nawiązać współpracę z daną firmą ubezpieczeniową, powinno się odwiedzić jej lokalną centralę oraz przejść pomyślnie procedurę kwalifikacyjną, a później określić warunki współpracy.