Ile faktycznie kosztuje sprowadzenie auta z zagranicy?

W Polsce obecnie modne jest sprowadzanie używanych aut z zachodu. Największą motywacją jest tutaj fakt, iż tam samochody są w dużo lepszym stanie, ludzie bardziej o nie dbają. Co więcej, jeżdżą po o wiele lepszych drogach niż auta w Polsce, a także pogoda jest ładniejsza – są mniej narażone na warunki atmosferyczne. Społeczeństwo na zachodzie jest bardziej zamożne niż w naszym kraju, poziom życia jest lepszy, w związku z czym w większości stać ich np. na utrzymanie garażu.

W dodatku przywożenie samochodów z zagranicy w większości przypadków się opłaca, ponieważ tam taniej kupimy auto, które jest w generalnie lepszym stanie niż np. takie samo zakupione z drugiej ręki w Polsce. Zazwyczaj czekają nas niestety jeszcze dodatkowe opłaty, które zawsze trzeba doliczyć do kosztu samego samochodu kupionego np. w Belgii.

tłumacze

Autor: Jie Qi
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba rozwiązać różnego rodzaju kwestie formalne, opłacić akcyzę itp.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www ma tylko wartościowe informacje, które zapewne Ci się przydadzą. Sprawdź nas oraz zobacz, że należałoby go odwiedzić.

Należy brać pod uwagę fakt, iż niezbędne mogą się okazać tłumaczenia samochodowe, jako że na przykład dowód rejestracyjny będzie przecież w obcym języku, to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Więcej niezbędnych informacji: zobacz tutaj. W małych miejscowościach może pojawić się problem ze znalezieniem tłumacza, zwłaszcza jeżeli na przykład kupimy auto w Holandii i jego dokumenty będą po holendersku. Możliwe, iż będziemy wówczas zmuszeni wybrać się do jakiegoś większego miasta, chcąc załatwić tę sprawę – w ten sposób powstaną kolejne dodatkowe koszty, w tym przypadku cena paliwa, jakie wykorzystamy.

Z pewnością czekają nas również przynajmniej drobne naprawy, wymiana olejów, przegląd ogólny, być może konieczność kupienia opon zimowych, których na zachodzie praktycznie się nie używa. Często okazuje się, że istnieją teoretycznie drobne usterki – nasze auto potrzebuje na przykład wymiany klocków hamulcowych. Wszystkie te elementy, kiedy połączymy je w całość, zazwyczaj okazują się być niemałą kwotą, którą jesteśmy zmuszeni sobie doliczyć do kosztów samego samochodu.

bmw

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z kwestiami wymienionymi powyżej, w ostatecznym rozliczeniu dosyć często cena danego pojazdu kupionego w Polsce od Polaka jest porównywalna z ceną pojazdu przyprowadzonego z zagranicy, po opłaceniu wszystkich dodatkowych kwestii. Występuje jednak spore prawdopodobieństwo, że pojazd z zachodu będzie w lepszym stanie, niż to z Polski. Jest to najistotniejszy argument, jaki powinniśmy brać pod uwagę w chwili decydowania się na konkretny zakup.