Opinie o doktorach – czy należy sprawdzać?

Opinie o doktorach – czy należy sprawdzać?

14 grudnia 2019 Off By admin
Wielu pacjentów, zanim wybierze się do specjalisty sprawdza opinie na jego temat w internecie. Trudno się dziwić pacjentom, że chcą sprawdzić, komu powierzają swoje zdrowie. Dawniej zdanie na temat danego lekarza nie dało się tak łatwo sprawdzić. Obecnie nadal chętniej radzimy się znajomych, mimo tego równie często zaglądamy na portale typu znanylekarz. Podobne inicjatywy wymusza również duża konkurencja w branży medycznej. Błyskawicznie rośnie liczba tego typu portali, które zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na samych medykach.

lekarz

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
Można wyciągnąć z tego wniosek, że pacjenci nie mają do lekarzy ograniczone zaufanie. Powszechny dostęp do internetu sprawił, że są oni odbierani podobnie, jak inni usługodawcy, weryfikowani przez rynek.

To jest bardzo absorbująca problematyka i warto ją przeanalizować bliżej, zatem bez zwłoki sprawdź szczegóły w źródle (http://www.mega-pol.com/9,8,sprzedaz_kruszywa.html), który jest tutaj.

Od lekarzy oczekuje się dziś nie tylko fachowości, ale także dobrej obsługi.Oczywiście analizując problem możemy zadać sobie pytanie, czy faktycznie internet jest wiarygodnym źródłem, jeśli chodzi o tego typu informacje.

Lekarze często irytują się, że oceny internautów są niesprawiedliwe. Portale tego typu to także sposób na walkę z konkurencją. W internecie wszakże bez problemu można udawać niezadowolonego pacjenta. Tymczasem wielu lekarzy pracuje nie tylko w państwowych przychodniach, ale także w swoich prywatnych gabinetach. Niestety brak wiarygodnych narzędzi oceny jakościowej służby zdrowia sprzyja powstawaniu kolejnych portali tego typu.

sala szpitalna

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Warto jednak mieć świadomość, że portale oceniające lekarzy to także dochodowy biznes. Wystarczy dokładnie się przypatrzeć, by pod wpisami zauważyć linki sponsorowane. Oprócz tego właściciele portali zarabiają także na lekarzach. Profile są umieszczane na stronie za darmo, jednak po opłaceniu abonamentu lekarz może kontrolować zamieszczane treści. W ten sposób jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę na przykład frazę: okulista (Klinika okulistyczna Moniki Dzięgielewskiej – przejdź do nas po linku ten odnośnik) Kraków, pierwszym wynikiem może być konto na albo . Dobrze wypozycjonowana strona główna i droższy pakiet gwarantują dobrą pozycję w googlach. Co więcej na autoryzowanych portalach przeważają raczej dobre opinie, co może budzić wątpliwości.

Oczywiście wszyscy korzystamy z tego typu serwisów. Pamiętajmy jednak, że poszkodowani pacjenci znacznie częściej zostawiają swoją opinię, która jest zawsze tylko subiektywną być może bardziej złożonej sytuacji. Czasami zdecydowanie lepiej zapytać o opinię znajomych, niż obcych ludzi. Nierzadko zdarzają się aroganckie wpisy na temat lekarzy. Weźmy to pod uwagę, dokonując wyboru na ich podstawie.