Jak właściwie znaleźć obuwie do gry w nogę?

Każdy, kto zamierza rozpocząć grać w football, bez wątpienia musi pamiętać głównie o tym, iż odpowiedni dobór obuwia to niezwykle ważna kwestia. Źle dopasowane obuwie może w znacznej mierze przeszkadzać na boisku, bez względu na to, czy gramy profesjonalnie, czy też całkowicie amatorsko. Powinniśmy więc przekonać się, jakie są najlepsze typy butów oraz jak je należycie dopasować.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Należy pamiętać w głównej mierze o tym, że odpowiednio dobrane buty sportowe mają ogromny wpływ na idealny komfort gry, na czym z całą pewnością każdemu z nas zależy. Znacznie istotniejszy jest jednakże fakt, że w dużej mierze zmniejszają także ryzyko potencjalnych kontuzji, na które niestety możemy być narażeni zmierzając na boisko.

Współcześnie producenci prześcigają się w dostarczaniu nam niezwykle innowacyjnych butów. Różnią się one designem, kolorem, różnego rodzaju ciekawymi udogodnieniami. Wiedzieć musimy jednak, iż w sytuacji gry w piłkę nożną najważniejsze jest, aby buty były komfortowe i bezpieczne.

Bez wątpienia bardzo dużo ludzi wybiera tzw. halówki. Jak sama nazwa wskazuje, niezawodnie sprawdzają się w trakcie gry w halową odmianę piłki nożnej. Jednak jak się też okazuje, bez przeszkód można w nich grać również na asfalcie lub na murawie. Bardzo popularne wśród zawodowych graczy są buty halowe Nike – atrakcyjne ceny: . Wiedzieć jednak musimy, iż gra w halówkach na mokrej murawie jest właściwie niemożliwa, bowiem będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Kiedy potrzebna jest bardzo duża przyczepność, należy zdecydować się na tzw. wkręty. W takich butach gra na wyboistej lub śliskiej murawie okazuje się zdecydowanie łatwiejsza. Nie są jednak polecane do gry na twardej powierzchni. W takim obuwiu również bardzo łatwo zrobić krzywdę przeciwnikowi.

Bardzo popularne wśród piłkarzy są także lanki, czyli korki wykonane ze sztucznego tworzywa. Znane są również tzw. turfy, które doskonale sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, a nawet murawie pokrytej śniegiem.

Jak się zatem okazuje, wybór właściwego obuwia zależy od kilku bardzo istotnych kwestii. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko własne preferencje dotyczące doboru butów, ale przede wszystkim czynniki takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą odbywać się mecze.