Znakomita promocja zewnętrzna

Znakomita promocja zewnętrzna

6 grudnia 2018 Off By admin
Gdy jesteśmy właścicielami firmy to oczywiście chcemy ją promować. Rodzaj promocji uzależniony jest naturalnie od typu działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów czy usług. Można promować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, można zamieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych serwisach, na blogach czy forach internetowych. Należy jednak wyjść z reklamą także poza internet.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki rodzaj reklamy wybrać?Reklama outdoorowa może mieć bardzo różne formy. Najbardziej znaną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli podświetlane reklamy umieszczane najczęściej w ściankach przystanków tramwajowych, ale też wolnostojące. Bardzo wiele ogrodzeń czy budynków obwieszonych jest różnego typu bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siateczkach. Gdy idzie o reklamy outdoorowe, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to takie właśnie bannery są najtańszym rozwiązaniem.

Jeśli decydujemy się na tego rodzaju reklamę, musimy oczywiście przygotować projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, gdzie chcemy ów banner umieścić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, lecz nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Gdzie szukać materiałów?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie z łatwością można wyszukać sklep z foliami, reklamowy czy dla agencji reklamowych – nazwy są różne, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do stworzenia bannerów. Folie, siatki, różnego typu zaczepy i wiele wiele innych. Nie ma także żadnego problemu, aby w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Powinna to być jednak dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Zasady wieszania reklamNie można oczywiście zawiesić bannera w każdym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z regulacjami dotyczącymi wieszania reklam w naszym mieście. Czasami wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasami wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Stworzenie reklamy wymaga sporo pracy, lecz jeżeli właściwie ją zaprojektujemy z pewnością przyniesie efekty. Więcej na temat reklamy – billboardowa reklama w Cieszynie.