W sytuacji, kiedy chcesz być przedstawicielem ubezpieczeniowym, musisz wybrać się na profesjonalne szkolenie

Coraz więcej osób bywa zainteresowanych profesją agenta ubezpieczeniowego. Praca ta ceniona bywa głównie z tego powodu, że zapewnia bardzo dużo swobody, jednocześnie zezwalając uzyskać naprawdę solidne zyski. Poza tym nasi rodacy coraz poważniej zajmują się aspektami związanymi z dziedziną ubezpieczeniową oraz bardziej ochoczo kupują różnorakie polisy i ubezpieczenia, co korzystnie rokuje przedstawicielom tego sektora. Sposobem na posadę w ubezpieczeniach okazuje się otrzymanie licencji agenta ubezpieczeniowego.

agent ubezpieczeniowy

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Co zrobić, jeżeli pragnie się być takim agentem

Posada agenta ubezpieczeniowego daje wiele wrażeń oraz okazji do podnoszenia własnych wyników. By móc ją rozpocząć, powinno decydować się na szkolenie (link lean six sigma szkolenie) na agenta ubezpieczeniowego, a później zaliczyć wieńczący je egzamin. Kolejnym krokiem musi być wpisanie do rejestrów agentów ubezpieczeniowych oraz uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Kiedy już się tego dopilnuje, można starać się o współpracę z konkretnym zakładem ubezpieczeniowym – FMG International S.A..

Agent ubezpieczeniowy praca ta zapewnia sporo wyzwań, ale oraz radości

Posada agenta ubezpieczeniowego będzie optymalnym wyborem w sytuacji osób, które są otwarte i nie miewają trudności z nawiązywaniem kontaktów z innymi osobami. To zajęcie w wielkiej mierze bazuje na rozmowach oraz prezentowaniu w najlepszym świetle polis oraz odmiennych ofert. Agent ubezpieczeniowy powinien charakteryzować się doskonałą prezencją oraz kulturą osobistą, ważny bywa też dar przekonywania oraz doskonała znajomość sektora. Kompetentny oraz przekonujący agent może uzyskać naprawdę atrakcyjne prowizje. Trzeba przyłożyć się do powierzonych obowiązków, gdyż od wypracowanych wyników uzależnione są zarobione środki.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Można zostać również multiagentem

Agent ubezpieczeniowy reprezentuje jedną firmę, niemniej jeśli zechce, może rozszerzyć swoją działalność i poszerzyć gamę usług o polisy kolejnych firm ubezpieczeniowych. W tym celu powinien uruchomić multiagencję. Żeby zostać multiagentem oraz sprzedawać usługi wielu przedsiębiorstw, należy ukończyć kurs i zdać egzamin, potem wpisać się do rejestru, uruchomić firmę, a dodatkowo wykupić ubezpieczenie cywilne – użyj tego linku.