Idealna współpraca polsko-koreańska na przykładzie miasta Wrocław

Jednym z najprędzej rozwijających się miast w Polsce jest niekwestionowanie Wrocław. To zasługa między innymi dobrze obmyślanej polityki rady miasta, dbającej o ściągniecie w otoczenie Wrocławia lukratywnych inwestycji w sektorach, które są bardzo perspektywiczne takich jak elektronika.

Flaga koreańska

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia jest to także zasługa mieszkańców. Mieszkają tam bardzo gościnni ludzie, zatem mieszka się tam dobrze. Jak już wspomniano, miasto Wrocław inwestuje w najnowocześniejsze technologie. W okolicach Wrocławia swoją siedzibę ma placówka jednego z większych koncernu tworzącego wszelkiego typu elektronikę z Korei, w związku z tym koniecznie są tłumaczenia na koreański różnorodnych tekstów, nie tylko umów handlowych, ale też tekstów fachowych, skutkiem tego duża ilość tego typu usług w mieście Wrocław. Starczy wpisać na naszym tablecie w wyszukiwarkę: biuro tłumaczeń z Wrocławia, pokaże się 166 000 wyników, i to wtedy gdy zawęzi się wyświetlanie tylko do Wrocławia. Nic więc dziwnego, że w uniwersyteckim mieście na Dolnym Śląskim powstał Wydział Filologi Koreańskiej, skierowany do młodych osób zainteresowanych w przyszłości podjęciem współpracy z prężnie rozwijającymi się koreańskimi inwestycjami we Wrocławiu. Z pewnością znajomość tego egzotycznego dla nas języka pomoże w zatrudnieniu nie tylko przez biuro tłumaczeń z Wrocławia, tym bardziej iż według analiz biznesowego kanału tematycznego jednej z większych prywatnych telewizji w naszym kraju, wartość inwestycji koreańskich w Polsce to ok. 86 mld złotych w czternastu strefach gospodarczych.
Można przeto przewidywać, iż fraza „koreański tłumaczenia” będzie coraz nagminniej wbijaną grupą słów w Google (zobacz pozycjonowanie stron w wyszukiwarce) (przykład). Także same firmy będą poszukiwały pracobiorców dla przykładu do działu administracji z dobrą znajomością języka koreańskiego. Nie tylko pracą jednak człowiek żyje. Świat kulinarny we Wrocławiu też się wzbogacił w oryginalne, koreańskie dania. Wraz z inwestycją producenta elektroniki na rynku we Wrocławiu powstała koreańska jadłodajnia, w której jak donosi dodatek wrocławski Gazety Wyborczej, „białe kołnierzyki” z kraju telefonów komórkowych z lubością oddają się rozkoszom podniebienia. Z dociekań dziennikarza wynika też, że menadżerowie z Korei uwielbiają sporty.