Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde z dzieci. Jakie dostępne są typy domków oraz jaki warto zakupić?

Każde dziecko marzy o własnym domku do zabaw. Miło w nim spędzać czas, Graz w różne gry, spotykać z rówieśnikami. To wspaniałe miejsce na to by się schować, a czasem to przecież jest istotne dla wielu naszych pociech. Domki tego typu maja sporą popularność, zostaje natomiast pytanie, jaki rodzaj domku wybrać? Jakie mamy domki dla dzieci?

odwiedź naszą stronę

Autor: Maria Eklind
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej tego typu domek był marzeniem dla wielu dzieci. Tak samo było z wszelkimi rzeczami służącymi do zabaw, dla chłopców pojazdy dla dzieci dla młodych dziewcząt – zabawka Barbie . Niemniej, na domek mogli pozwolić sobie niektórzy rodzice. Żeby takie samemu wykonać rodzice musieli posiadać zdolności, by domek nie stwarzał zagrożenia a do tego był atrakcyjny. Dzisiaj możemy zakupić tego typu domek, a wybór jest ogromny. Ceny zależą od wielkości domku, a także użytych surowców albo konstrukcji..

Odpowiedni domek można już zakupić za około 300 zł, jeśli jednak chcemy prawdziwie profesjonalny z różnymi ulepszeniami, to cena może sięgać nawet 2000 zł. Nie bierzmy bardzo taniego egzemplarza, bo wtedy oszczędzamy tylko na bezpieczeństwie, a na takich rzeczach przecież nie można oszczędzać.

Takie schronienie dla dzieci może posiadać rożną wielkość, zależnie od ilości dzieci, które zamierzają się w nim bawić. Dla najmłodszych, od 1 do 3 lat dobre będą domki o minimalnych rozmiarach, to znaczy 100x100x100 centymetrów. Dla starszych dzieci, od 3 lat lepiej już zapewnić bardziej komfortowe warunki, odpowiednie będą te o rozmiarach 150x150x150 centymetrów. Jeszcze większe dzieci powinny mieć domek wielkości 200x200x170 centymetrów. Oczywiście, rozmiar domku jest kwestią względną, ale sprawdza się jednak zasada, że im więcej miejsca, tym lepiej.

Okazałe domki posiadają co najmniej parę metrów długości oraz szerokości. Wybór jednak nie jest zależna jedynie od potrzeb naszych pociech, lecz również od gabarytów ogrodu jak i ceny. Domek można połączyć z istniejącymi już elementami, jak miejsce z piaskiem albo plac zabaw.

Sprawdź następne pokrewne bardzo przydatne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie toalety publiczne.

Do tych małych budowli można zakupić jeszcze inne akcesoria, jak meble dla dziecka. Pamiętajmy, iż niezmiernie istotne są zawsze kwestie bezpieczeństwa. Zakupiony domek powinien mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Pomimo tego, zawsze trzeba się upewnić czy konstrukcja nie ma pęknięć, jakichś odstających części czy ostrych zakończeń.