Banki powinny korzystać z Cobit5

Banki powinny posiadać odpowiednie systemy informatyczne

W bankach praktycznie wszystko dzieje się przy zastosowaniu komputerów, a system informatyczny przeważnie okazuje się tutaj mocno rozbudowany. To wszystko powoduje, że dużo osób chce przełamać te zabezpieczenia oraz dobrać się do systemów bankowych.

Dlatego również wyszukiwane okazują się sposoby na przeglądanie bezpieczeństwa tych systemów, a przeprowadzane kontrole mają za zadanie zauważenie omyłek i najsłabszych punktów, które trzeba natychmiast naprawić.

Pragniesz poznać inne podobne pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj zdjęcia z drona, a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Im częściej takie audyty będą przeprowadzane, tym bezpieczniejszy będzie system, a więc tym trudniej będzie się do niego dostać od zewnątrz, dzięki czemu klienci będą spokojniejsi o własne finanse.

Cobit5 pozwala nadzorować systemy informatyczne

Spotkanie w firmie konsultingowej

Autor: Elkhart Lake’s Road America
Źródło: http://www.flickr.com

Informatyka to ta dziedzina, która cały czas się zmienia, przez to należy być czujnym oraz nie możemy dopuszczać do najmniejszych nieścisłości, szczególnie gdy idzie o różnego rodzaju systemy informatyczne używane w bankach. Dlatego właśnie audytorzy korzystają z takiego programu jak Cobit5, który okazuje się być już kolejną wersją tego samego programu, tylko bardziej rozbudowanym – sprawdź ofertę. Zezwala on audytorom na przeglądanie dobrych praktyk, które okazują się być stosowane w IT oraz sprawdzanie ich pod kątem czterech grup, które zmieniają się od organizowania, nabywania oraz wsparcia, aż do monitorowania oraz oceny calutkiego procesu. To wszystko powoduje, że sprawdzając systemy informatyczne w ten sposób, można okazać się pewnym prawidłowego funkcjonowania systemów bankowych, które przecież powinny czuwać nad bezpieczeństwem finansów każdego obywatela.


Trzeba wykorzystywać z takich programów

spotkanie

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu programy okazują się coraz bardziej rozbudowywane, co wiąże się również z tym, że hakerzy również doskonalą własne zdolności. Nie mniej używając z tej procedury, która jest zaakceptowana przez standardy międzynarodowe, mamy szansę mieć gwarancję, że wszystko będzie działało prawidłowo, a wszystkie luki zostaną dostrzeżone na czas. Jedynie podpierając się takimi programami, możemy mieć gwarancję, że nic nie zostanie ominięte.