Jak poprawić efektywność – nowoczesne napędy liniowe szansą sukcesu na wzrost produkcji

Jak poprawić efektywność – nowoczesne napędy liniowe szansą sukcesu na wzrost produkcji

21 września 2018 Off By admin
Większość ludzi prawdopodobnie słyszało nie raz z różnych środków masowego przekazu, ile strat przynosi zastój produkcji. Dla poważnie liczących się na rynku graczy taki zastój liczy się nawet w milionach dolarów. Używanie odpowiednich urządzeń do produkcji może dać odwrotny efekt – miliony zysków. Jak?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Faktem jest, że w współczesnych czasach najbardziej liczącym się wyznacznikiem, decydującym o zysku ze sprzedaży jest cena. Im mniejsza, tym większe prawdopodobieństwo zdobycia potencjalnych klientów. Żeby więc zdobyć obecnie klienta, należy być szybkim i wysoce efektywnym. (śruby trapezowe) Plan jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania, jeśli zdecydujemy się na nowoczesne napędy liniowe.

Napędy – afg.poznan.pl/ – liniowe wykorzystywane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Stosowane są one, np., w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia z masowym pakowaniem towarów. (łożyska liniowe) Biorąc pod uwagę ich ciche działanie a także brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe znajdują zastosowanie coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Dlatego też ich zastosowanie również w przemyśle spożywczym lub medycznym. Napędy (http://afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) liniowe stosowane są też w mechanizmach odpowiedzialnych za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, oraz – a może przede wszystkim – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Poprzez napędy liniowe zakłady produkcyjne są w stanie znacznie przyspieszyć i zautomatyzować dużą część prac produkcyjnych, co przy okazji przekłada się na większą efektywność urządzeń produkcyjnych, ale i zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie mówiąc, dzięki wykorzystaniu napędów liniowych jesteśmy w stanie wyprodukować więcej za mniejszą cenę w tym samym czasie.

Ile są warte napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Współczesne napędy liniowe budowane w oparciu o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do tradycyjnych napędów liniowych- . Ale różni je jednak gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Z kolei prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, ale w metrach na sekundę. Według ekspertów, z czasem napędy liniowe powstałe na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to za sprawą – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.