Dlaczego dobrze być uczciwym?

Dlaczego dobrze być uczciwym?

24 maja 2019 Off By admin
Uczciwość – jest to wartość we współczesnym świecie coraz mniej ceniona. Jednak warto kierować się nią w swoim życiu, nie wyłącznie ze względów ideologicznych, lecz również dlatego, że to czasem tak zwyczajnie się opłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas przytrafiło się kiedyś dostać mandat. Np. za jazdę autem – nie ma przecież chyba osoby, która nigdy za szybko by nie jechała. Podobnie czasem przytrafia nam się za kierownicą zrobić coś niemądrego – z nieuwagi, braku skupienia, braku roztropności. Jeżeli wtedy natkniemy się na radiowóz – z pewnością dostaniemy mandat.

Jeżeli myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to bez zwłoki wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tu (https://www.maximgroup.pl/laptopy-asus/fx-53) wpis – on również Cię zaciekawi.

Inna sytuacja to jeżdżenie autobusem nie mając biletu, co w końcu może przydarzyć się każdemu, starczy, że zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej. Takie kary finansowe są bolesne dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy uczucie niesprawiedliwości. W końcu jesteśmy na co dzień uczciwi oraz absolutnie nie chcieliśmy zrobić niczego złego.

Przeczytaj dodatkowo inne wiadomości dotyczące tej tematyki. Kliknij ten link oraz przeczytaj więcej na temat tej sprawy. To też bardzo Cię zaintryguje!

Po prostu przytrafił się nam gorszy dzień – każdy ma do tego prawo. Na pewno pojawi się więc pokusa, aby otrzymany mandat zlekceważyć, żeby go nie zapłacić. Powinieneś jednak orientować się, iż nie jest to właściwy pomysł i warto jak najszybciej o nim zapomnieć. Przecież istnieje dokument taki jak lista dłużników . Można tam trafić nawet ze względu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z drugiej strony konsekwencje figurowania na niej bywają faktycznie poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już parę lat później. Kompletnie zapomniałeś o zlekceważonym parę lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką i teraz rozmyślacie o budowie domu lub kupnie mieszkania. Chcielibyście wziąć na ten cel kredyt oraz wydaje się, iż zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednakże okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uważa Was za niegodnych zaufania klientów, gdyż figurujecie na liście dłużników (kompletna lista dłużników), a wszystko to przez niezapłacony wiele lat temu mandat. To niezbyt zachęcająca perspektywa, prawda? Nawet nie pomyślałbyś, iż możesz mieć tak ciężkie kłopoty z powodu tak drobnej oraz na pozór nieistotnej sprawy. Masz więc jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze warto pilnować oraz dobrze starać się być w porządku i wyjątkowo uczciwym. To się rzeczywiście opłaca.