Dlaczego dobrze być uczciwym?

Uczciwość – jest to wartość we współczesnym świecie coraz mniej ceniona. Jednak warto kierować się nią w swoim życiu, nie wyłącznie ze względów ideologicznych, lecz również dlatego, że to czasem tak zwyczajnie się opłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas przytrafiło się kiedyś dostać mandat. Np. za jazdę autem – nie ma przecież chyba osoby, która nigdy za szybko by nie jechała. Podobnie czasem przytrafia nam się za kierownicą zrobić coś niemądrego – z nieuwagi, braku skupienia, braku roztropności. Jeżeli wtedy natkniemy się na radiowóz – z pewnością dostaniemy mandat. Inna sytuacja to jeżdżenie autobusem nie mając biletu, co w końcu może przydarzyć się każdemu, starczy, że zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej. Takie kary finansowe są bolesne dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy uczucie niesprawiedliwości.

Prezentowany artykuł jest bardzo zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane skleposwietlenie.pl treści, gdyż wydają się być równie ciekawe oraz pochłoną Cię zupełnie.

W końcu jesteśmy na co dzień uczciwi oraz absolutnie nie chcieliśmy zrobić niczego złego. Po prostu przytrafił się nam gorszy dzień – każdy ma do tego prawo. Na pewno pojawi się więc pokusa, aby otrzymany mandat zlekceważyć, żeby go nie zapłacić. Powinieneś jednak orientować się, iż nie jest to właściwy pomysł i warto jak najszybciej o nim zapomnieć. Przecież istnieje dokument taki jak lista dłużników . Można tam trafić nawet ze względu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z drugiej strony konsekwencje figurowania na niej bywają faktycznie poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już parę lat później. Kompletnie zapomniałeś o zlekceważonym parę lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką i teraz rozmyślacie o budowie domu lub kupnie mieszkania. Chcielibyście wziąć na ten cel kredyt oraz wydaje się, iż zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednakże okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uważa Was za niegodnych zaufania klientów, gdyż figurujecie na liście dłużników (kompletna lista dłużników), a wszystko to przez niezapłacony wiele lat temu mandat. To niezbyt zachęcająca perspektywa, prawda? Nawet nie pomyślałbyś, iż możesz mieć tak ciężkie kłopoty z powodu tak drobnej oraz na pozór nieistotnej sprawy. Masz więc jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze warto pilnować oraz dobrze starać się być w porządku i wyjątkowo uczciwym. To się rzeczywiście opłaca.