Podstawowe i dodatkowe akcesoria do jogi zapewniające wygodę

Podstawowe i dodatkowe akcesoria do jogi zapewniające wygodę

3 września 2021 Off By admin
Joga w wydaniu zachodnim odsunięta jest od jej religijnych korzeni i stała się ostatnimi czasy popularną dziedziną fitnessu. Cieszy dużym się wzięciem, gdyż stanowi syntezę relaksu i ćwiczeń gimnastycznych, pozwalających zadbać jednocześnie o ciało i ducha. Jeśli planujemy zacząć uprawianie tego wymagającego sportu, trzeba najpierw zakupić niezbędne akcesoria do jogi.

joga na macie do yogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą rzeczą jaką trzeba kupić jest mata joga nie jest możliwa bez tego przedmiotu. Zdecydowaną większość podstawowych pozycji wykonujemy bowiem na podłodze. Mata do jogi musi być więc wytrzymała, przyczepna i mieć odpowiednią grubość. Delikatne, cienkie maty są bardzo źle oceniane przez znawców jogi – sprawdź co może ci zaoferować: sklep (sklep karpiowy online) z matami do yogi. Polecana grubość, w której je kupimy to 4,5 mm. Trzeba raczej unikać cieńszych produktów, gdyż nie zapewnią odpowiedniego komfortu i szybko się niszczą. Jeżeli ćwiczymy poza domem szczególnie praktyczne stanie się wygodne nosidło na matę. To bardzo estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Najbardziej godne polecenia będą produkty wykonane w dużej części z poliestru zdobytego z procesów recyklingu. Są solidne, a metoda otrzymywania materiału, z którego są zrobione, jest szczególnie przyjazna planecie. Innym wymaganym narzędziem jest cylindryczny wałek wykorzystywany przeważnie do pozycji relaksacyjnych. Dla trochę bardziej wdrożonych w temat osób bardzo przydatny jest specjalny pas pozwalający na stosowanie grawitacyjnych pozycji, zapewniających odciążenie kręgosłupa.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna (https://e-militaria.pl/torby-57) też na pewno przypadnie Ci do gustu!

Można go zamontować na drążku lub drabince – . Przyczepia się go za pomocą karabińczyków. Długość pasa można regulować według własnych preferencji.

joga

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zaopatrując się w akcesoria do jogi musimy koniecznie pamiętać, że niezbędna jest dobra jakościowo mata joga i komfort jej uprawiania w dużym stopniu zależy akurat od tego wyboru. Podczas zakupów nie należy zapominać, że mata do jogi musi być wyprodukowana przez wypróbowanego i popularnego producenta. Nawet gdy wydamy na jej kupno większą sumę pieniędzy, ta inwestycja z pewnością się opłaci na długi czas. Inne rzeczy jak np. pokrowce czy plecaki na matę są potrzebne, ale nie są niezbędne. Ich opcjonalny zakup z pewnością ułatwi mnóstwo czynności.