W jaki sposób uzyskiwać nowych klientów na swe towary?

W jaki sposób uzyskiwać nowych klientów na swe towary?

21 września 2018 Off By admin
Są takowe formy kunsztowne, jakie na długo zapisują się w pamięci. Muszą czymś się wyróżniać. A to rozwiązaniem, a to barwą a to na koniec swym kształtem.

Osiedle mieszkaniowe Ogrody Bielańskie

Autor: UBM
Źródło: UBM
Tego kalibru malunki znajdują się bardzo dobrze w reklamie, ponieważ siłą rzeczy są bardzo dostrzegalne.
Takie olbrzymie malownictwo ścienne mogłoby zostać nazywane jako mural. Niektórzy ludzie pamiętają jeszcze z czasów PRL olbrzymie reklamy sieci Pewex czy PKO usytuowane na budynkach. Były to akurat murale. Jednak reklama towaru to nie wyłączny cel, dla którego tworzone mogą być murale (zobacz więcej pod tym linkiem). Zależnie od intencji wykonawcy, mural mógłby mieć na zamyśle specjalne doznania odbiorcy czy promocję jakiejś akcji charytatywnej. Z drugiej wszakże strony na jednym z budynków wielorodzinnych w Gdańsku istnieje malowanie murali obrazujący papieża Jana Pawła II i sylwetkę Lecha Wałęsy. W Ostrowie Wlkp. natomiast funkcjonuje piękny mural poświęcony pamięci Insurekcji Wielkopolskiej. Godny wspomnienia jest także mieszczący się w Poznaniu trójwymiarowy mural pt. „Opowiastka śródecka z trębaczem na dachu i mruczącym pupilem w tle”.
Wymienione murale mogą być świetnym dowodem na kampanię zewnętrzną OOH z ang. Out of home. Specjaliści od reklamy posiadają wszakże również inne, w większym stopniu dyskretne procedury dotarcia do potencjalnego klienta. Jedną z nich jest kampania BTL Below the line, zatem tego typu, jaka skierowana jest do prawdziwego petenta. Obie kampanie, OOH i BTL mają na zamiarze naturalnie pozyskiwanie nowych odbiorców na reklamowane w nich produkty.

Niezłym przykładem tego kalibru kampanii jest jakaś forma marketingu bezpośredniego, czyli klasycznej akwizycji lub telemarketingu. Również kampanie OOH i BTL mogą być skuteczne oraz stosowane przez zamawiających reklamę.