Znak jakości Q, abyś łatwiej znalazła artykuł godny zaufania

Dokonywanie decyzji, co do wyboru zazwyczaj jest dla człowieka problematyczne, ponieważ znaczy to, iż weźmiemy na swoje barki odpowiedzialność za wykonaną decyzję. Niestety wiąże się to z niejednokrotnie z ważkimi problemami zdrowotnymi.

Na szczęście istnieją zarazem organizacje samodzielne jak i rządowe, które badają jakość artykułów zanim trafią do sprzedaży.
konstrukcja stalowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z dość wielu zaświadczeń zaświadczających o wysokiej jakości produktu jest znak jakości Q przyznawany przez PCBC to jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Duża litera Q w barwach polskiej flagi, którą zapewne kojarzycie z opakowań produktów spożywczych jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem zaświadczającym o wysokiej jakości – Europejskie Centrum Jakości i Promocji. Certyfikat (to — http://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html) ten przyznawany jest od lat 60 aż do dziś, dlatego jest uznawany za najstarszy symbol jakości. Nie jest prosto go otrzymać. Najpierw zaznaczmy, że istnieje aż 17 kategorii wyrobów, dlatego niemalże każdy producent dóbr spożywczych ma możliwość starać się o otrzymanie certyfikatu. Pracownicy PCBC najpierw przebadają artykuł spożywczy, ale na tym nie koniec. Istotne są także, a może przede wszystkim warunki, w których wytwarzany jest towar. Na przykład jeżeli przy procesie obróbki mięsa nie jest zachowywana właściwie niska temperatura powietrza i higiena pracy, producent nie otrzyma certyfikatu. Cała lista wymagań PCBC dotycząca danego typu produktu jest wcześniej wysyłana. Wytwórca dostaje pełną dowolność, jakie produkty pragnie poddać procesowi certyfikacji oraz w każdym momencie zaniechać dalszego procesu. Tym bardziej będzie to symbol dla nas, że wytwórca z własnej inicjatywy postarał się o zdobycie certyfikatu jakości. ponieważ znaczy to, że ma on również na względzie zdrowie konsumentów – czytaj na temat znaku jakości.

Znak jakości Q istnieje po to, by ułatwić nam – klientom wybieranie produktów spożywczych, poprzez zapewnienie o ponadprzeciętnej jakości produktu. Dla producentów jest to również ogromne ułatwienie, gdyż mogą się oni pochwalić wysoką jakością swojego produktu.