Jakimi smakołykami obżera się kocur, bez względu na to, czy jest łatwo rozpoznawalnym dachowcem, czy rasową pięknością

4 września 2021 Off By admin
Niegdyś koty jadały właściwie tylko jeden gatunek pożywienia, a były nim resztki z ław właścicieli. I mówić szczerze kocury i kotki wcale nie były zmuszone utyskiwać na taki stan rzeczy, o ile rzecz jasna rzeczone stoły, tak na co dzień, jak i w niedzielę były bogato zastawiane, a gospodarze szczodrzy nawet dla przedstawicieli fauny. A najwięcej powodów do zadowolenia miały zwierzaki mieszkające na wsi – codzienny dostęp do świeżego mleka był zagwarantowany.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie taka sytuacja się zmieniła. Mimo że mleko jest towarem nadwyżkowym, to tylko wybrane koty mogą go chlipać każdego ranka. Powodem zaistnienia takiej właśnie sytuacji bywa spora klasyfikacja rolnictwa, tzn. konkretne gospodarstwo produkuje np.

To prawda, że informacje pod tym odwołaniem są przykuwające uwagę, więc jeśli masz chęć uzyskać więcej danych na omawiany temat, to przejdź do treści (https://www.poltrading.com.pl/) – link jest tu.

tylko jęczmień i owies, więc krów dających mleko może być u rolnika bardzo mało. W o wiele lepszym położeniu pozostają koty pozostające własnością pań w podeszłym wieku, które swoim ulubieńcom nie tylko leją w miski mleko w dużych ilościach, ale także zakupują najwyższej jakości akcesoria dostępne w sklepach zoologicznych.

Jeżeli w kwestii zaspokajania pragnienia nasze kociaki mają do wyboru wodę albo mleko, to temat porannych i wieczornych posiłków pozostaje już o wiele bardziej obszerny. Polne myszki od zarania dziejów były ulubionym pożywieniem tych pociesznych zwierząt. I to się nawet współcześnie nie zmieniło. Jednak kocia dieta została wzbogacona o pokarmy, których jeszcze 2 dekady temu na sklepowych regałach nie było. A mamy tutaj na myśli karmy dla kotów, czyli pożywienie, które zupełnie zmieniło nasze myślenie o prawidłowym odżywaniu sierściuchów. Resztki z śniadania wędrują do śmietnika, a nasi pupile dostają pełnowartościowy pokarm. Karmy dla kotów są dodatkowo wzbogacone o składniki mineralne i witaminy, co powoduje, że kociak może poszczycić się pięknym, błyszczącym futrem. Inną kwestią jest także dostępność produktów dla kotów z różnymi schorzeniami. Chętnie wybierane są tutaj zwłaszcza karmy dla kotów kastrowanych.

Jeśli, nawet szybko, przeglądniemy propozycję sklepów zoologicznych, to szybko przekonamy się, że nawet maleńkie koty mogą liczyć na specjalną dietę, w skład której wchodzić może na przykład jedzenie dla kociąt lub też karmy weterynaryjne dla kotów. Chociaż niektórzy właściciele o tradycyjnych poglądach mało łaskawym okiem popatrzą na foliowe woreczki, to weterynarze będą gorąco polecać takie produkty. Karma (zobacz: karma orijen) dla kociąt została w taki sposób opracowana, aby dostarczyć niedojrzałym jeszcze kotom wszystkich potrzebnych składników, a to nie pozostaje obojętne dla ich prawidłowego rozwoju.