Jak znaleźć zatrudnienie jako księgowy?

Jak znaleźć zatrudnienie jako księgowy?

28 grudnia 2020 Off By S.S.
Czasy nie są łatwe i bardzo niełatwo zdobyć pracę. Ludzie po studiach zaczynają się rozglądać za pracą która zapewni zatrudnienie przez najbliższy czas. Czy zatem tego typu zawodem jest księgowy? W artykule przybliżymy dobre i złe strony tej pracy.

Pieniądze

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

– Z pewnością trzeba mieć cierpliwość do liczenia i najzwyczajniej w świecie je lubić – pisze pan Tomek, zatrudniony przez biuro rachunkowe wrocław. – Należy być szalenie skrupulatnym i zwracać uwagę na niuanse. Czasami jeden taki szczegół, który nam umknie może kosztować klienta wielkie kary. Na pewno nie wolno robić nic na szybko ani z myśleniem że jakoś to będzie. Precyzja i logiczne rozumowanie to bardzo ważne rzeczy.
Niekoniecznie trzeba być absolwentem studiów ekonomicznych, by zacząć pracę jako księgowy, jednak jak najbardziej studia takie się przydadzą.

Księgowy może być zatrudniony na wielu posadach. Jego wypłata w znacznej mierze zależy od zakresu odpowiedzialności. Marzeniem tysięcy księgowych jest praca jako biegły rewident albo księgowym w dużej firmie, która ma okresowe przychody liczone w milionach. Związane jest to z o wiele lepszymi niż średnie zarobkami.

Parę słów o wynagrodzeniu jakich można się spodziewać. Nie ma tu wielkich pieniędzy i w niewielkim miasteczku księgowy zatrudniony w średniej firmie może liczyć na pensje rzędu 2000 zł. Im potężniejsza firma, tym wypłata zazwyczaj wzrasta, ale zazwyczaj kręci się wokół 2900 zł. Dopiero zdobycie większego doświadczenia, specjalizacja w określonej branży jak przykładowo sprawy podatków w innych krajach czy inne wpływa dobrze na wypłatę. Wielkość miasta też ma wpływ. Na przykład lepiej płatne są usługi księgowe we Wrocławiu niż w niewielkich miastach.

Dobrą stroną pracy jako księgowy jest stabilizacja. Jeśli księgowyksięgowy(polecamy obsługa kadrowa)y czas o swój rozwój i posiada duże doświadczenie to przeważnie znajdzie zatrudnienie. Warto przejrzeć ogłoszenia o pracę – najczęściej widnieje na nich podkreślenie, że szukana osoba musi mieć 1,5 lata praktyki zawodowej. Znowu zgadza się to, że sprawdzony ekspert poradzi sobie na rynku nawet w niełatwych czasach. Księgowy (ekspert-plock.pl/)