W jaki sposób dobrze wysprzątać mieszkanie? Jakie czynności są najbardziej istotne?

Nie powinniśmy traktować porządkowanie mieszkania jak czegoś na wzór przykrego obowiązku, gdyż czysty dom to również lepsze nasze samopoczucie. Ład to także sporo dodatkowych zalet, szybsze znajdywanie niezbędnych rzeczy, spokój oraz większy komfort. Do tego, wycieranie kurzu czy czyszczenie podłogi, to może być zaskakująco dobra forma relaksu, lub też aktywności. Gdy jednak nie mamy na takie rzeczy czasu albo też po prostu nie znosimy sprzątać, to można skorzystać z usług firm, które się tym zajmują przykładowo sprzątanie Sieradz. Jak podejść do różnego rodzaju zadań podczas sprzątania?

Na wstępie wycieranie kurzu. Jest to bardzo istotna czynność, ponieważ utrzymujący się kurz może oddziaływać na nasze zdrowie, przykładowo na górne drogi oddechowe. Najlepiej w czasie tego typu pracy (zobacz wniosek o podwyżkę) otworzyć okna, zaś kurz z mebli zbierać wilgotną szmatką, która jest skropiona w niewielkiej ilości octem. Niezwykle pomocna może okazać się miotełka do kurzu, tym bardziej w trudno dostępnych przestrzeniach. Umycie okien jest również ważne, choć nie trzeba robić tego tak często, jak chociażby ścieranie kurzu. Wyczyszczone szyby nie tylko pięknie się prezentują, ale też wpuszczają do naszego wnętrza większą ilość promieni słonecznych. Zobacz .
dywan

Autor: Anne Worner
Źródło: http://www.flickr.com
Czyśćmy okna na zewnątrz oraz od środka, nie zapominając oczywiście o ramach oraz parapetach. Poszarzałe firany na pewno nie dodadzą uroku oknom oraz naszemu mieszkaniu. Należy dłuższy czas je wymoczyć zanim przystąpimy do prania z dodatkiem łagodnego środka do wybielania. Lepiej jest się zaopatrzyć się w proszek wybielający do firan. Ponieważ z jednej strony rozjaśnia on białe firanki, jak również zapobiega ich szarzeniu. Taki wybielacz usuwa trudne do usunięcia zabrudzenia z wina, kawy lub oleju, nawet w 30 stopniach. Jeżeli mamy w domu chodniki dywanowe, to je także koniecznie musimy wyczyścić raz na jakiś czas. Sprawdź ofertę firmy sprzątającej Power System 24.

Nie za wiele ludzi lubi to robić, gdyż co tu dużo mówić, czyszczenie dywanów jest dosyć trudne i pracochłonne. Całe szczęście możemy to zlecić profesjonalistom, przykładowo pranie dywanów Zduńska Wola. Dzięki temu nie musimy martwić się o ten przykry obowiązek, a jednocześnie można być pewnym, iż taki dywan będzie wyglądał lepiej niż przed pranie.