Scrapbooking czyli przystrajanie zdjęć w oryginalny sposób

Scrapbooking czyli przystrajanie zdjęć w oryginalny sposób

4 października 2021 Off By admin
Zdjęcia są malowniczym zbiorem wspomnień szczególnych momentów w naszym życiu. W dodatkuuroczo zaaranżowane zdjęcia, cieszą nasze oczy podwójnie. Metodą, z pomocą której nasze kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Na skutek tej metody, patrząc na kartę wakacyjnym zdjęciem zobaczymy nie tylko samą fotografię, ale zasuszony kwiat, którym obdarował nas ukochany, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas owego pamiętnego spotkania… Dlatego, że formą przekazu jest w tym przypadku nie tylko słowo, ale także obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie momentów w papierową oprawę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, przed laty, zaczęto nadawać wspomnieniom tę niezwykłą formę – fotografie wkładane do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu ilustrowano odręczną notatką lub (serwis www) fragmentem gazety i… gotowe. Przeglądanie albumów przenosiło nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i zapachów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Wielką zaletą scrapbookingu jest to, iż możemy samodzielnie aranżować nasze albumy, nie wydając przy tym pieniędzy. Gazety, małe przedmioty, które można swobodnie umieścić w albumie, skrawki materiałów, czyli wszystko to co związane jest z chwilami, które minęły – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Naturalnie jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych akcesoriów możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak imponująca, że można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, to znaczy zabawnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to też technika zdobienia – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, przy pomocy scrapbookingu możemy też stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami?
Opisywanie zdarzeń za pomocą na pozór niepotrzebnych przedmiotów, z zatrzymaną na zdjęciu chwilą, może stać się naszą pasją, dzięki której opanujemy sztukę łączenia wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.