Kilka uwag na temat efektywnego zarządzania grupą pracowników i potrzeby okresowej kontroli

Kilka uwag na temat efektywnego zarządzania grupą pracowników i potrzeby okresowej kontroli

13 lipca 2020 Off By admin
Z jednej strony ocenianie, a także radzenie są tymi czynnościami, którym poświęcamy się z wielkim zacięciem. Nieco paradoksalny pozostaje fakt, że kiedy nadchodzi czas na ocenę pracy podkomendnych, to niejeden pracodawca ma trudności z realizacją tak obranego celu. Z tego powodu, jeśli ocena pracownika musi zostać dokonana jak najszybciej, to należy szukać pomocy w agencjach doradztwa personalnego lub szybko zacząć przeglądać branżowe czasopisma.

pracownicy w firmie

Autor: BrickleyDeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność działań pracowniczych jest istotna nie tylko z punktu widzenia interesów przełożonego. Dla samego podwładnego tzw. informacja zwrotna także nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia, zatem ocena pracownika ma o dużo większy sens niż moglibyśmy zakładać. Trzeba tylko pamiętać o tym, że weryfikowanie poczynań tak sekretarek, jak i murarzy nie powinno kojarzyć się niekorzystnie.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (http://www.inoffice.pl/sale-konferencyjne/) opublikowane tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Typowo szkolna reguła oceniania nie zawsze jest dobrze widziana – wytknięcie niedociągnięć nie powinno więc budzić tych antypatycznych emocji, bowiem te z kolei mogą odbić się ujemnie na funkcjonowaniu całego zespołu.

Gdy poruszamy zagadnienie oceny naszej brygady, to zazwyczaj nawet nie myślimy, że ta materia jest aż tak rozległa. Psychologia już dawno temu wyszła z powijaków i teraz jest już samodzielną dyscypliną naukową. Można byłoby zaryzykować osąd, że po części bywa to wiedza zastrzeżona, bo znana najczęściej tylko osobom wtajemniczonym, czyli psychologom.

Czy przeczytane tu wiadomości okazały się atrakcyjne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.zelwak.pl/kontakt.html), która też niewątpliwie będzie nęcąca.

przykładowo termin ocena 360 stopni może odrobinę zaskoczyć pracodawców, zwłaszcza tych, którzy ledwie objęli swoje obowiązki. Tymczasem im większe nasze horyzonty umysłowe, tym większy sukces w funkcjonowaniu naszej firmy.

ocena pracownika

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena 360 stopni jest najbardziej pełną oceną pracy członków brygad pracowniczych. Jej nowatorstwo polega głównie na tym, że głos oceniający oddaje się tak towarzyszom zza biurka, jak i kierownikom, a nawet samym pracowników. Rzecz oczywista takiej kontroli z wiadomych powodów nie przeprowadza się nazbyt często. Trzeba także nie zapominać o tym, że analiza uzyskanych wyników powinna przypaść zupełnie obcej personie. Byłoby najkorzystniej, żeby takie zadanie powierzyć profesjonalistom, czyli dla przykładu absolwentom studiów z zakresu psychologii. To daje gwarancję obiektywizmu,a sam pracownik nie powinien poczuć się urażony rezultatem badań, nawet jeśli będą one nieco nieprzychylne.