Sposób nadrukowywania na konfekcji

Sposób nadrukowywania na konfekcji

9 września 2021 Off By admin
Koszulki z tekstami już od lat 60-tych ubiegłego wieku stanowią wyśmienite medium służące wyrażaniu swych koncepcji i opinii. Od tegoż czasu technologie umożliwiające napisy na koszulkach lub materiałach niezwykle się rozwinęły.


Pod spodem opiszemy najnowsze oraz najpopularniejsze sposoby nanoszenie nadruków na materiały.

t-shirt

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Sitodruk – najstarsza metoda zdobienia odzieży czerpiąca z tak zwanego malowania szablonowego, jakie było znane już w starożytnych Chinach i Japonii. Dzięki tej technice graficznej możemy wykonywać wielokolorowe inskrypcje na syntetyku, tkaninie jak też papierze. Tego rodzaju drukowania konieczna będzie maszyna do sitodruku.make up Wrocław – makeup D. MałeckaMetoda owa polega na przenoszeniu wzorka przy pomocy matrycy przypominającej siatkę. W miejscach otworów przeciska się farbę, a później przenosi ją na materiał.

Technologia powielania obrazu sposobem sitodruku (prócz szablonów, jest najprostszym sposobem na rozprzestrzenienie plam barwy na półprodukcie o płaskiej nawierzchni.

Wyróżnia się ona dużą rozdzielczością, całkowitym kryciem koloru, odwzorowywaniem skomplikowanych wzorków, znaczną prędkością druku jak też nadzwyczaj wyraźnymi i nasyconymi odcieniami. Mało tego jest to wodoodporna, atrakcyjna cenowo, odporna na czynniki atmosferyczne i opłacalna w dużych nakładach metoda nadrukowywania, jaka posiada dużą trwałość mechaniczną (poznaj tutaj). Wymaga jednak nieodzowności przygotowania sita a także jest nieintratna dla małych nakładów.

Termonadruk – technologia wykonywania nadruku, jaka polega na cieplnym wgrzaniu w wybrany materiał przedtem przygotowanej grafiki pokrytej spoiwem. Rysunki nanosi się przy pomocy wzorników bądź przyrządów służących do masowego powielania. Termonadruk stanowi dosyć prosty w przygotowaniu sposób nadruku na tekstyliach, umożliwiający dokonanie małej liczby kopii i zupełne krycie kolorem. Napisy wykonane taką technologią charakteryzują się dużą, fotograficzną jakością, a również dużą odpornością. Termodruk jest intratny przy średnich bądź dużych nakładach oraz często stosuje się go w przemyśle marketingowym.

Po przestudiowaniu tego materiału, odkryj także (https://ekurtyny.pl/) inne wiadomości na prezentowany temat, które okażą się równie wciągające.

Tego typu technologię stosujemy wówczas, gdy niewykonalny jest sitodruk ze względu na formę obiektu (np. czapka).