W obecnych czasach przedmiot, który finalnie trafia do klienta, powinien być idealny – dlatego jeszcze na produkcji przechodzi szczegółową kontrolę

W obecnych czasach przedmiot, który finalnie trafia do klienta, powinien być idealny – dlatego jeszcze na produkcji przechodzi szczegółową kontrolę

17 sierpnia 2019 Off By admin
Obecne czasy nie są proste dla producentów różnego typu rzeczy. Jest duża konkurencja, wszystko należy wytwarzać prędko, a klient chce zawsze otrzymywać towar w 100% idealny.

małe dziecko

Autor: Igor Menezes – Photographer
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego powoli następuje w zakładach całkowita mechanizacja produkcji.
Jednak by komputeryzacja przebiegała bez zarzutów, musi istnieć nad nią jakaś kontrola. Weryfikowanie czy wszystko jest dobrze wykonane może także robić człowiek.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na tego typu temat, to kliknij ten odnośnik – jest tu bardzo świeża wiadomość (http://obozy-jezykowe.com/zajecia_dodatkowe) odnośnie opisywanej tematyki.

Niestety jest jednakże stosunkowo sporo prawdopodobieństwo pomyłki, gdyż człowiek jest zawodny. Wymyślono zatem profesjonalne narzędzia do kontroli. Do tego służy system wizyjny, który jest indywidualnie dostrojony do warunków każdego właściciela fabryki. Niewielka kamerka i profesjonalnie napisany system sprawią, że nie prześlizgnie się jakikolwiek feler w nadruku naklejek, dat ważności, metek na ciuchach i wielu różnych produktów.

Kontrola nadruku jest niezwykle ważna. Chodzi o stosunkowo wielowymiarowe pojęcie, ponieważ sprawdzać możemy próbki, naklejki czy choćby opakowania zbiorcze. Prawidłowo ustawiony system komputerowy będzie przy użyciu kamerki sprawdzał każdą rzecz i informował od razu, gdy trafi na jakieś błędy. Oczywiście weryfikacja może dotykać wielu rzeczy.

Przykładowo system może sprawdzać czy etykietka jest równo przyklejona na opakowaniu, czy ma datę ważności towaru oraz kod. Całość zależy od tego jakie parametry pragnie weryfikować producent.