Jak przez ostatnie lata zmienił się rynek przesyłek kurierskich, jakie możliwości mają obecnie klienci.

Jak przez ostatnie lata zmienił się rynek przesyłek kurierskich, jakie możliwości mają obecnie klienci.

27 września 2019 Off By admin
W okresie, gdy monopol na doręczanie przesyłek miała tylko i wyłącznie Poczta Polska, z jakością usług nie zawsze bywało dobrze. Niejednokrotnie przesyłki dochodziły z dużym opóźnieniem, a pewna ich część wcale nie dochodziła, bo tajemniczo znikała gdzieś po drodze.

kręgosłup

Źródło: pixabay.com

Jednak ostatnie lata zmieniły w ogromny sposób rynek tych usług, a to za sprawą pojawienia się firm kurierskich. Początkowo proponowały one swoje usługi tylko dla firm, które za trochę wyższe opłaty chciały mieć pewność szybkiego i bezpiecznego doręczenia. Lecz bardzo szybko zaczęły one zdobywać coraz większą liczbę klientów indywidualnych, a upowszechnienie się internetowego handlu spowodowało małą rewolucję. Nagle trzeba było obsłużyć miliony wysyłanych każdego roku przesyłek, i dużą ich część przejęły właśnie firmy spedycyjne.
jezioro - lato

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Wejście na rynek internetowego handlu i dużo większa skala sprawiły także znaczące spadki cen.

Czy w kontekście prezentowanej kwestii masz więcej pytań? Jeśli tak, kliknij ten odnośnik – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Klienci indywidualni mogą nadać obecnie przesyłkę w kwocie poniżej dwudziestu złotych, a firmy mają jeszcze korzystniejsze ceny. Co ważne dla wszystkich, kurierzy trzymają cały czas wysoki standard usług.

Czy ten materiał jest według Ciebie ważny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej – znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Przesyłki gubią się bardzo rzadko, ponieważ są na bieżąco śledzone, nie przekraczane są także czasy doręczenia. Jeśli w umowie będzie doręczenie paczki na następny dzień, to kurier Patron Service na pewno ją dostarczy do klienta wtedy, kiedy potrzeba.

Coraz bardziej wygodne również się staje nadawanie paczek. Przykładowo można za niewielką dopłatą zamówić odebranie paczki, wtedy nie trzeba będzie z nią nigdzie chodzić, bo zostanie zabrana przez kuriera.