Nadmiar wilgoci w domu – to jeszcze nie dramat! W jaki sposób rozwiązać ten problem? Kogo poprosić o pomoc? Parę porad

Dom – dla niejednej osoby to najdroższe, co posiadają. Nic dziwnego, przecież aby go wybudować, trzeba włożyć naprawdę wiele wysiłku, rzeczywiście porządnie się postarać. Przez lata oszczędzać pieniądze czy wziąć kredyt, który będzie nad nami wisiał prawie do końca naszego życia. Potem zakupić materiały, nająć robotników, dopilnować wszystkiego. Robić systematyczne remonty, zimą zakupować węgiel oraz odśnieżać, a jesienią grabić liście. Płacić za rachunki, odnawiać wszystko to, co tego się domaga.

mur

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com

Nic w związku z tym dziwnego, że kiedy naszemu domowi zaczyna coś zagrażać, w momencie wystąpienia ciężkich kłopotów, robimy wszystko, aby polepszyć sytuację, aby nie dopuścić do tragedii. Przecież to nasze schronienie, azyl, jaki gwarantuje bezpieczeństwo nam i naszej rodzinie. A na przekór pozorom problemy z budynkami bywają bardzo różne. Do dosyć częstych należy na przykład nadmiar wilgotności. Jest on nie tylko niesłychanie niezdrowy dla naszego zdrowia (na ścianach może tworzyć się toksyczny grzyb), lecz także szkodliwy dla budynku, jaki staje się mniej trwały oraz mniej stabilny. Na szczęście są sposoby zapobiegania temu. Od czego powinniśmy rozpocząć, jeśli przeczuwamy niniejszy kłopot? Koniecznie zróbmy pomiary wilgotności. Możemy to zrobić za pomocą specjalnego, przeznaczonego do tego urządzenia.

pomiary wilgotności

Najlepiej będzie, jeżeli zwrócimy się z tym do specjalistów, jacy mają już praktykę w tego typu sprawach. Wiedzą oni, co to jest iniekcja krystaliczna oraz iż to pierwszorzędny sposób na osuszanie budowli. W dodatku będą umieli go stosować w naszym domu. Oczywiście tego rodzaju usługa to jakiś koszt, nawet spory. Płacimy przecież za pracę dość skomplikowanych sprzętów, a oprócz tego – za czas i wysiłek osób je używanych. Lecz te środki zdecydowanie nie będą stracone. Chodzi o dobro nasze oraz naszej rodziny, o dom, na zbudowanie oraz utrzymanie jakiego pracowaliśmy przez lata. Sprawmy, aby mogły się nim cieszyć również nasze pociechy i wnuki. Zadbajmy o swój dobytek, swój dorobek.
Nie pozwólmy, by owoc naszego wysiłku został zaprzepaszczony,
zniszczony przez siły natury.

Więcej na ten temat: