Posiadasz francuza? Sprawdź  belkę

Posiadasz francuza? Sprawdź belkę

28 kwietnia 2021 Off By admin
Belka skrętna – podejście typowe dla większości francuskich pojazdów – ma dużo zalet, lecz również wady, jakie dopadają kolejnych użytkowników tychże pojazdów: jeśli się jeszcze nie zepsuła, to na pewno się popsuje i to z fatalnym skutkiem dla kieszeni właściciela.

grafika

Autor: XTRAICE Ecological ice
Źródło: http://www.flickr.com
firmy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja tylnej belki berlingo

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba że użytkownik pozwoli się przekonać, by ją zreperować, nim belka zepsuje się naprawdę. Kluczową zaletą belki podatnej skrętnie jest jej płaska konstrukcja, a nie jej właściwości jezdne. Dzięki niej da się zrobić płaski bagażnik, a w przypadku usterki całe zawieszenie bez trudności wyjmuje się oraz reperuje. Rutynowa wymiana łożysk to tani sposób na długi żywot zawieszenia. Najsłabszy punkt belki skrętnej to łożyska igiełkowe, na jakich oparty bywa sworzeń wahacza. Pierwsze stadium zużycia łożysk nie przynosi praktycznie żadnych objawów, które mógłby spostrzec kierowca. Po umieszczeniu auta na podnośniku można natomiast poczuć mały luz na kole – i jeśli tak – to jest to już najwyższa pora na renowację, jeśli nie pragniemy wydać fortuny. Wtenczas wystarczy zdemontować belkę, po czym wymienić łożyska. Kiedy nie wymienimy łożysk w porę, zepsują się sworznie wahaczy.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj ofertę (http://transcomp.pl/oferta/fotorejestracja/), który Ci sugeruje. Zapewne jest tym, czego już długo poszukujesz.

Jeśli jednakże przegapiliśmy moment początkowego zużycia łożysk, ich pozostałości zaczynają szorować o sworzeń. Niszczą go prędko. Objawy to popiskiwanie i skrzypienie z okolic tylnego zawieszenia.

Zapraszamy – naciśnij tutaj wolni od schematu i przeloguj się na następną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie i fachowe wiadomości.

Gdy usterka pogłębia się, symptomy stają się widoczne i już trudno ich nie zauważyć. Wóz zaczyna się źle prowadzić, reaguje nerwowo na delikatne skręty kierownicą, a z okolic tylnego zawieszenia dochodzą dobitne hałasy.

Belkę najlepiej byłoby wymienić na nową, jednakże najczęściej możemy ją zregenerować. Można w ten sposób wiele zaoszczędzić, dlatego że regeneracja tylnej belki Berlingo nie jest nadzwyczaj kosztowna.