Pamiątki na całe życie, z jakimi możemy wygrać. Dotyczy to blizn, jak i tatuaży. Jakie są sposoby, aby je usunąć?

Pamiątki na całe życie, z jakimi możemy wygrać. Dotyczy to blizn, jak i tatuaży. Jakie są sposoby, aby je usunąć?

8 czerwca 2021 Off By admin
Niektórzy z nas mogą mieć pamiątki z przeszłości, niektóre z własnego wyboru, inne po jakimś przykrym wydarzeniu. Te pierwsze to tatuaże, a więc zrobione dawniej wzory na ciele, które obecnie się nam nie podobają i chcielibyśmy je usunąć, drugie to blizny, przykładowo pooperacyjne. Szczęśliwie, jedne jak i drugie z sukcesem można usunąć.

laser

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Blizny, tym bardziej z okolic brzucha po nagłym leczeniu schorzeń chirurgicznych i ginekologicznych, często nie należą do najpiękniejszych.

Czasem ciężko jest odnaleźć rzeczywiście użyteczne źródło (https://www.polmedico.pl/), więc jeśli zaabsorbował Cię omawiany artykuł, to bez obawy kliknij ten link.

Chirurg albo ginekolog robiąc rozpoczynające cięcie na skórze, kieruje się dobrem operowanego i jak doskonałym dostępem do operowanego narządu wewnętrzne go. Leczenie ran zależy w ogromnym stopniu od charakterystycznych cech skóry pacjenta.

Znaczenie posiada również przebieg procesu gojenia. Jeśli jest on zdezorientowany takim powikłaniem, jak infekcja, to w konsekwencji możemy się spodziewać brzydkiej blizny. Stanowić ona może problem natury estetycznej i psychicznej nie tylko dla kobiet, lecz również dla mężczyzn. Każdy pacjent chce posiadać jak najmniejszą i jak najlepiej się prezentującą bliznę. Niestety, nie zawsze można spełnić to czekanie. W przypadku szpecącej blizny istnieje jednak zazwyczaj szansa jej poprawienia. Tak więc mamy sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych cennik. A co zrobić z tatuażami?

Czy realne jest usunięcie tatuażu i bez wątpienia ile kosztuje usunięcie tatuażu? Jak pozywać się tej niechętnej już „ozdoby” ciała? To zależy m.in.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym portalu tekst? Kliknij więc dodatkowo tu i zobacz więcej info mata do bagażnika na omawiany problem.

od rozmiaru tatuażu, jego ulokowania, barwy i możliwości wykonania. Doskonale i tak naprawdę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy wymaga usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych robionych na zawsze. aktualnie najskuteczniejszą metodą usuwania tej niechcianej „ozdoby” ciała jest laseroterapia.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite

Od czasu do czasu robi się także zabiegi chirurgiczne. Inne, mniej powszechne metody, to m.in. dermabrazja czy peeling chemiczny. Należy zaznaczyć, że tatuaż musi być usuwany w specjalistycznej klinice, przez lekarza. Wywabianie tatuażu sprawdzonymi sposobami (np. za pomocą chlorku sodu, czyli soli kuchennej) nie jest dobre, gdyż zabieg zrobiony nieprofesjonalnie zazwyczaj pozostawia brzydkie blizny.