W jaki sposób zmienić dystrybutora gazu ziemnego, by znacznie zmniejszyć rachunki?

Polski rynek gazu ziemnego został uwolniony. Tym sposobem rynek ten stał się bardziej otwarty i w szczególności konkurencyjny.
Ilość przedsiębiorstw oferujących tego typu sprzedaż z każdym miesiącem wyraźnie rośnie.

Certyfikat energetyczny

Autor: Inplus PR
Aby znacznie zmniejszyć opłaty za gaz ziemny koniecznie trzeba znaleźć najkorzystniejsze grupy taryfowe gazu które oferują dostawcy gazu w Polsce. Zgodnie z przewidywaniami analityków, zmiana dostawcy gazu jest w stanie się przyczynić do zmniejszenia rachunków za gaz ziemny. To dobra wiadomość dla osób, ogrzewających własny dom jednorodzinny gazem ziemnym. Dokonując zmiany, najpierw należy podpisać umowę z nowym sprzedawcą.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz wpis, to do sprawdzenia (https://hdlabel.pl/) są kolejne treści na stronie, którą umieściliśmy pod podanym linkiem.

Następnie należy rozwiązać obowiązującą umowę sprzedaży gazu ziemnego. Trzeba jednakże pamiętać o zachowaniu okresu wypowiedzenia. W przeciwnym razie mogą być naliczone dodatkowe opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy. Po podpisaniu umowy sprzedaży z nowym dostawcą gazu niezbędne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej. To ona bowiem sprawuje nadzór nad różnymi sieciami w całej Polsce. W trakcie zawierania umowy trzeba wybrać grupy taryfowe gazu jak również określić swoje zapotrzebowanie na dostarczaną ilość błękitnego paliwa. Wybór innego dostawcy gazu w Polsce nie powoduje żadnych zakłóceń w ciągłości dostaw paliw gazowych. Wobec tego jest niedopuszczalna sytuacja, gdzie po rozwiązaniu umowy przez na przykład miesiąc czasu nikt nie dostarcza gazu. Najczęściej to nowa firma bierze na siebie wszelakie formalności. A zatem dostarcza rozwiązanie dotychczasowej umowy, przygotowuje zawiadomienie o zmianie dostawcy gazu oraz przesyła je do aktualnego dystrybutora. Zawsze przed dokonaniem zmiany dostawcy trzeba z uwagą przeczytać umowę sprzedaży z dotychczasowym dostawcą. Trzeba się zapoznać z terminami wejścia w życie nowej umowy i zakończenia dotychczasowej. Zaniedbanie tego może przyczynić się do powielenia umów sprzedaży gazu.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na kwotę kary za wcześniejsze zerwanie dotychczasowej umowy sprzedaży oraz opłaty ostatecznego wezwania do zapłaty, w razie przekroczenia terminu opłacenia opłat za gaz.
Przed wyborem innego sprzedawcy gazu ziemnego koniecznie trzeba prześwietlić firmę która sprzedaje gaz jak również przyjrzeć się wszystkim na rynku ofertom sprzedaży.