Którego dostawcę gazu wybrałeś? Zobacz, czy nie przepłacasz na rachunkach!

Zazwyczaj nie przywiązujemy większej uwagi do tego, którego dostawcę gazu czy energii mamy, po prostu płacąc rachunki bez większej refleksji. W większości wypadków okazuje się jednak, że zwykle przez zastosowanie kilku prostych sztuczek możemy płacić znacznie mniej – być może w skali miesiąca nie będzie to zbyt dużo, jednak jeżeli pomyślisz o tym, iż przecież rachunki za gaz czy prąd płacisz właściwie przez całe swoje życie, wówczas zdecydowanie zaraz przekonasz się, że dobrze zainteresować się głębiej tym tematem.

Certyfikat

Autor: Port Adelaide Enfield Local History Photos
Źródło: http://www.flickr.com
co musisz wiedzieć?
Porównaj oferty

Na początku sprawdź, z usług którego dostawcy energii korzystasz, a potem poszukaj na jego temat informacji w sieci. Może okazać się wtedy, iż gaz, za który płacisz, jest jednym z najdroższych na rynku. W sieci jest mnóstwo witryn Internetowych, na których znajdują się wszelkiego rodzaju zestawienia i porównania cen gazu w poszczególnych firmach, jeśli więc poświęcisz na to parę chwil, zdecydowanie zaraz zorientujesz się, jak wypadają ceny Twojego dostawcy na tle innych firm. Jeśli będziesz chcieć uzyskać trochę więcej informacji na temat konkretnych dostawców gazu, wtedy możesz porozmawiać ze swoimi przyjaciółmi – sprawdźcie, kto z was płaci mniejsze rachunki za dostawy gazu, a zaraz zorientujecie się, czy musicie zmienić swojego dostawcę.
Zmiana dostawcy
spółka obrotu gazem

Źródło: pixabay.com
Jeśli zdecydujesz się na zmianę, wtedy bez wątpienia musisz na początku skontaktować się z innymi Dostawcami i ponegocjować z nimi warunki.

Zazwyczaj każda spółka obrotu gazem ma własne liczniki, więc niezbędne będzie przerobienie instalacji w Twoim domu – jeżeli zdecydujesz się na zamianę, wtedy musisz negocjować, żeby nowa firma zainstalowała w Twoim domu nowe liczniki bez żadnych dodatkowych opłat z Twojej strony.