Cechy certyfikatu GOST

Cechy certyfikatu GOST

21 września 2018 Off By admin
Choć coraz częściej można spotkać się z certyfikatem EAC, obowiązującym na terenie Unii Celnej, to jednak nie każdy zna standardy GOST obowiązujące na terenie Federacji Rosyjskiej.

tłumacz

Autor: Robb1e
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to certyfikat jednak ściśle powiązany z Unią Celną, gdyż potwierdza on zgodność z niedawno rozpracowanymi regulacjami technicznymi w Rosji, Kazachstanie oraz Białorusi.
gps

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Hyundai
GOST certyfikat jest dokumentem wydawanym na produkt zgodny z rosyjskimi standardami. Inną nazwą jest GOST-R, w której litera ostatnia oznacza właśnie Federację Rosyjską. Jeśli zgłoszony produkt jest zgodny ze standardami, wówczas zostaje przyznany ów certyfikat (pod tym łączem-: http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html). GOST dotyczy wszystkich trzech państw Unii Celnej, jednak równocześnie trzeba dodać, iż zagadnienia i parametry są we wszystkich tych krajach odmienne. Certyfikat GOST jest wydawany na partię pojedynczą na Produkty dostarczone do Rosji, bądź seryjną, na dwanaście miesięcy i dwa lub trzy lata. Ów certyfikat – można tutaj znaleźć – zawiera m.in. informacje o danych producenta oraz odbiorcy, całkowitą nazwę produktu, jego model czy także i opis. Jeśli wcześniej były przyznawane certyfikaty na pojedynczą partię, w czasie późniejszym można ubiegać się o seryjną certyfikację, gdzie należy podać m.in. informacje o wcześniejszych certyfikatach, jak również protokoły badań. Wszystko jednak może się różnić od siebie w zależności od pewnych czynników.

W Rosji jest też przyznawane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, pozwalające na produkowanie albo wwóz na teren kraju pewnych produktów. Certyfikat potwierdza zgodność towarów z higienicznymi normami oraz sanitarnymi. Zwykle jest on przyznawany na czas lat pięciu.