Cechy certyfikatu GOST

Cechy certyfikatu GOST

10 maja 2021 Off By admin
Choć coraz częściej można spotkać się z certyfikatem EAC, obowiązującym na terenie Unii Celnej, to jednak nie każdy zna standardy GOST obowiązujące na terenie Federacji Rosyjskiej.

tłumacz

Autor: Robb1e
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to certyfikat jednak ściśle powiązany z Unią Celną, gdyż potwierdza on zgodność z niedawno rozpracowanymi regulacjami technicznymi w Rosji, Kazachstanie oraz Białorusi.
gps

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Hyundai
GOST certyfikat jest dokumentem wydawanym na produkt zgodny z rosyjskimi standardami. Inną nazwą jest GOST-R, w której litera ostatnia oznacza właśnie Federację Rosyjską. Jeśli zgłoszony produkt jest zgodny ze standardami, wówczas zostaje przyznany ów certyfikat (pod tym łączem-: http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html). GOST dotyczy wszystkich trzech państw Unii Celnej, jednak równocześnie trzeba dodać, iż zagadnienia i parametry są we wszystkich tych krajach odmienne. Certyfikat GOST jest wydawany na partię pojedynczą na Produkty dostarczone do Rosji, bądź seryjną, na dwanaście miesięcy i dwa lub trzy lata.

Przejdź do artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej oklejanie pojazdów wrocław na ów temat, który na pewno Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Ów certyfikat zawiera m.in. informacje o danych producenta oraz odbiorcy, całkowitą nazwę produktu, jego model czy także i opis. Jeśli wcześniej były przyznawane certyfikaty na pojedynczą partię, w czasie późniejszym można ubiegać się o seryjną certyfikację, gdzie należy podać m.in. informacje o wcześniejszych certyfikatach, jak również protokoły badań. Wszystko jednak może się różnić od siebie w zależności od pewnych czynników.

W Rosji jest też przyznawane świadectwo sanitarno-epidemiologiczne, pozwalające na produkowanie albo wwóz na teren kraju pewnych produktów. Certyfikat potwierdza zgodność towarów z higienicznymi normami oraz sanitarnymi. Zwykle jest on przyznawany na czas lat pięciu.