Animacje reklamowe – na pewno jedno z najbardziej efektywnych narzędzi promocji towarów i usług

Animacje reklamowe – na pewno jedno z najbardziej efektywnych narzędzi promocji towarów i usług

8 stycznia 2019 Off By admin
Chińskie porzekadło głosi, iż jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów. Doskonale wiedzą o tym twórcy reklam, którzy czynią wszystko, żeby zwrócić uwagę nowych konsumentów.

Czy owe działania przynoszą pożądany rezultat?
szczoteczka do zębów

Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

fotograf

Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno tak. Dobrze byłoby jednakże zauważyć, iż konwencjonalne, statyczne formy reklamy z wolna odchodzą do lamusa. Znacznie mocniej oddziałują bowiem na emocje konsumentów filmy reklamowe. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje przynajmniej kilka przyczyn owego stanu rzeczy. Filmy reklamowe oddziałują równocześnie na dwa zmysły, to jest wzrok a także słuch, co w znacznej mierze zwiększa ich moc przekazu. Sprawia też, że są dużo łatwiejsze w odbiorze. Poza tym za sprawą prężnej narracji wydają się bardziej realne. Odbiorca łatwiej może się z nimi utożsamić.
Należy jednak zauważyć, że niemniejszą popularnością na rynku konsumenckim cieszą się animacje Zazwyczaj kojarzone z opowiastkami dla dzieci obecnie stają się idealnym narzędziem marketingowym.

Przerysowana rzeczywistość jak również plastyczność postaci powoduje, iż dużo szybciej zapadają w pamięć. Budzą ciekawość i angażują uwagę widza. Dają swym twórcom może możliwości. Wystarczy puścić wodze fantazji, aby wykreować dowolny świat.