Jakie znaczenie dla bezpieczeństwa żywności ma pilnowanie najwyższych standardów przy produkcji i transporcie.

Jakie znaczenie dla bezpieczeństwa żywności ma pilnowanie najwyższych standardów przy produkcji i transporcie.

7 maja 2021 Off By admin
Odpowiednia produkcja, przechowywanie i transportowanie produktów żywnościowych i półproduktów do ich wytwarzania jest ogromnie ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia konsumentów.

sprawdź to

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też kładziony jest bardzo duży nacisk na to, aby spełniać przy tym odpowiednie standardy jakości, najlepiej potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Jednym z tego typu istniejących standardów, o które mogą się starać firmy z branży spożywczej, jest fssc 22000. Ten akurat certyfikat początkowo przeznaczony był jedynie dla wytwórców żywności, bo właśnie takie założenia były w pierwszej edycji, to obecnie rozszerzono go też na wytwórców opakowań.

Nasza najnowsza publikacja (https://ortodoncjabecker.pl/) musi Ci się spodobać, gdyż włożyliśmy w nią ogromną ilość rewelacyjnych treści. Zatem czytaj bez ograniczeń.

Planowane jest również dalsze jego rozszerzenie, a mianowicie na producentów pasz, które są wykorzystywane przy karmieniu hodowlanych zwierząt.

sala konferencyjna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

server

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Otrzymanie certyfikatu fscc 22000 będzie dla wytwórców żywności dość korzystne, gdyż jest to świadectwem odpowiedniego bezpieczeństwa i standardów. Certyfikat (więcej opinii http://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-k.html) uznawany będzie na całym świecie, a coraz większa liczba odbiorców oczekuje go także od naszych firm. Tak jest na przykład z sieciami handlowymi, które coraz częściej wymagają odpowiedniego standardu od swoich dostawców. Fscc 22000 opiera się na całościowym podejściu do zarządzania bezpieczeństwem żywności, wykorzystując obowiązujące do tej pory normy.

Firmy chcące taki certyfikat posiadać muszą wypełnić odpowiednie procedury, a także zaliczyć końcowy audyt. Przygotowania do certyfikatu składają się z paru etapów, a wszystkie podejmowane działania powinny się odbywać pod nadzorem niezależnych audytorów.